Kibicowska Mapa Górnego Śląska

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

viceroy
Posty: 246
Rejestracja: 28.07.2007, 22:33

Kibicowska Mapa Górnego Śląska

Post autor: viceroy » 15.09.2008, 05:37

Witam , zamierzam stworzyc mape centralnego osrodka Gopu gdzie jak wiadomo niektóre miasta sa róznie podzielone a przydała by się taka mapa.

Ad.1 Będe potrzebował Herby wszystkich Śląskich klubów w małym formacie to jeszcze ustale tak abym mógł rozmieścic dokłądnie na mapie .

Jak wiadomo np.Ruda Śląska to wiele dzielnic tak więc Rudziole zarówno Ruch , Górnik , na własnciwych dzielnicach .

Narazie Tyle Gdyby ktoś był chętny do Pomocy w mapie jakiegos grafika i osobe która zna sie gdzie co pochytac piszcie.

W tym temacie prosze pisac swoje pomysły itp.

Najlepszym chyba pomysłem moze byc stworzenie mapy kazdego z Miast , w tym samym formacie po czym złączenie to w jednośc i powstanie jedna duza mapa bo jak wiadomo Ruda Śl i wiele innych miast ma mase dzielnic , chodzi o to aby kazdą dzielnice dokładnie przypisac . itp mam nadzieje ze rozumiecie .

Będziemy wszyscy razem tworzyc mape bez zadnej napinki w temacie. :)
Obrazek
Gůrny Ślůnsk , Freistaat Bayern , Euskadi Vasca



BISKUP2
Posty: 554
Rejestracja: 27.02.2007, 14:33
Lokalizacja: Pomorze Zach.

Re: Kibicowska Mapa Górnego Śląska

Post autor: BISKUP2 » 15.09.2008, 09:24

viceroy pisze:Witam , zamierzam stworzyc mape centralnego osrodka Gopu gdzie jak wiadomo niektóre miasta sa róznie podzielone a przydała by się taka mapa.

Ad.1 Będe potrzebował Herby wszystkich Śląskich klubów w małym formacie to jeszcze ustale tak abym mógł rozmieścic dokłądnie na mapie .

Jak wiadomo np.Ruda Śląska to wiele dzielnic tak więc Rudziole zarówno Ruch , Górnik , na własnciwych dzielnicach .

Narazie Tyle Gdyby ktoś był chętny do Pomocy w mapie jakiegos grafika i osobe która zna sie gdzie co pochytac piszcie.

W tym temacie prosze pisac swoje pomysły itp.

Najlepszym chyba pomysłem moze byc stworzenie mapy kazdego z Miast , w tym samym formacie po czym złączenie to w jednośc i powstanie jedna duza mapa bo jak wiadomo Ruda Śl i wiele innych miast ma mase dzielnic , chodzi o to aby kazdą dzielnice dokładnie przypisac . itp mam nadzieje ze rozumiecie .

Będziemy wszyscy razem tworzyc [link] bez zadnej napinki w temacie. :)



sam nie wierzysz w to co napisales :wink:

SzyderczaSzyszka
Posty: 57
Rejestracja: 12.04.2008, 18:52

Post autor: SzyderczaSzyszka » 15.09.2008, 10:36

Żeby stworzyć taką mape musiałbyś chodzić po domach i pytać komu kibicują. Żadna ekipa nie poda obiektywnie zawsze w jakiś sposób zawyży w swoją strone(mniej lub bardziej) a to zaraz spotka się z atakiem z przeciwnej strony i piękne idealistyczne hasło "bez napinki" pryśnie szybciej niż myślisz :roll:

aktywowany2
Posty: 531
Rejestracja: 11.04.2008, 20:00

Post autor: aktywowany2 » 15.09.2008, 13:49

coś już było chyba w ten deseń, w gazecie jakiejś bodajże - wiem że takie foto/skan kiedyś tu po tym forum hulało...

jakby kto miał to mógłby wrzucić odrazu przy okazji
Obrazek

kawaler
Posty: 91
Rejestracja: 03.03.2007, 13:56

Post autor: kawaler » 15.09.2008, 17:36

Tu masz mapę Rybnickiego Okręgu Węglowego...
Obrazek

MBTCh
Posty: 1076
Rejestracja: 26.02.2007, 22:10

Post autor: MBTCh » 15.09.2008, 17:47

Ciekawy temat się zapowiada 8) Lecę po browar i chipsy do sklepu. Liczę że gimnazjaliści zaraz skończą robić prace domowe i mama da im usiąśc przy kibice.net :lol: ;)

Te powyższe mapki robiła GW? :shock:

M.O.W.
Posty: 222
Rejestracja: 26.02.2007, 21:05
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: M.O.W. » 15.09.2008, 17:59

Pomysł z tego co pamiętam rzuciła wyborcza no i jak widać oni to drukowali. A mapki powstały na podstawie listów kibiców do redakcji; kojarzę, że razem z pierwszą mapką (południowa część GŚ wyszła trochę później) od razu się tłumaczyli że część wskazań jest kontrowersyjna itp.

13%
Posty: 133
Rejestracja: 04.03.2007, 20:43

Post autor: 13% » 15.09.2008, 19:10

uda Ci się zrobić tę mapkę pod warunkiem, że nie będziesz brał pod uwagę wpisów typu: "a w Katowicach jest też FC (dajmy na to) Cracovii mamy już pierwszą serię vlepek, zaznacz nasze godło na Dolnym Tauzenie".

Prosta sprawa: idąc na jakieś osiedle - w jakich barwach nie dostaniesz wpierdolu a także za kim są grupy przesiadujące w typowych miejscach np. park, boisko szkolne, jakieś markety itd. w przeciwnym razie zacznie się gimnazjalno - piknikowa wojna.

edit: jeszcze nawiązując do postu szyderczejszyszki - da się uniknąć syfu jeśli nie będzie wpisów typu: "zapewniam cię że w X jest nas więcej niż trzech"

viceroy
Posty: 246
Rejestracja: 28.07.2007, 22:33

Post autor: viceroy » 16.09.2008, 01:48

O cholera a ja myslałem ze takiej mapy nie ma i chciałem stworzyc no to sie przeliczyłem , chyba ze jakies zmiany wprowadzic ? duzo zmian wpływów równych dzielnic miast sie zmieniło...?
Moze jakies pomysły bo teraz całkiem sie wybiłem z tropu i nie wiem czy jest sens tworzyc... :P
Obrazek
Gůrny Ślůnsk , Freistaat Bayern , Euskadi Vasca

kkr
Posty: 114
Rejestracja: 31.03.2007, 14:03

Post autor: kkr » 16.09.2008, 01:58

Witam , zamierzam stworzyc mape centralnego osrodka Gopu gdzie jak wiadomo niektóre miasta sa róznie podzielone a przydała by się taka mapa.
Zdecydowanie kloci sie to z tytulem tematu, wiec moze zmodyfikuj go albo swoje wpisy i dazenia.
Gorny Slask to spora kraina historyczna ze stolica w Opolu. Zarys jego granic mozesz obejrzec sobie tutaj:
Obrazek

viceroy
Posty: 246
Rejestracja: 28.07.2007, 22:33

Post autor: viceroy » 16.09.2008, 02:12

Wiem to doskonale , ale napisałem ze Kibicowska mapa Górnego Śląska a w temacie pisze centralnego osrodka GOPu mozemy zrobic Historycznie ale czy są jacys kibice na morawach Śląskich , Opavie ? chodzi o śląskich kibiców... :arrow:
Obrazek
Gůrny Ślůnsk , Freistaat Bayern , Euskadi Vasca

aktywowany2
Posty: 531
Rejestracja: 11.04.2008, 20:00

Post autor: aktywowany2 » 16.09.2008, 07:41

czyli rozumiem że np. Zagłębiaków sobie odpuszczasz? :lol: :wink:

a w Opavie nie ma kibiców? no nie wiem, skąd się zgoda Śląsk - Slezsky wzięła... 8)
Obrazek

mortus
Posty: 28
Rejestracja: 02.03.2007, 10:34
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: mortus » 16.09.2008, 15:21

Oski pisze:Wiadomo - temat , napinka :lol: -Sosnowiec,Dąbrowa Górnicza.Będziń,Czeladż++ teren Zaglebia
To nie Górny Śląsk.

viceroy
Posty: 246
Rejestracja: 28.07.2007, 22:33

Post autor: viceroy » 16.09.2008, 18:47

JaK to mówią to najbardziej oddalona częsc Warszawy na Południe
Obrazek
Gůrny Ślůnsk , Freistaat Bayern , Euskadi Vasca

Dalibor2
Posty: 23
Rejestracja: 20.03.2007, 22:31

Post autor: Dalibor2 » 16.09.2008, 20:52

[link] :?:

kkr
Posty: 114
Rejestracja: 31.03.2007, 14:03

Post autor: kkr » 17.09.2008, 00:56

Dalibor2 pisze:[link] :?:
O, i tu trzeba autora pochwalic. Dobra mapka, obejmujaca wszystkie tereny Gornego Slaska!
Co prawda kazdy by chcial dodac tu pewnie swoje 3 grosze (wlacznie ze mna - np. brak zaznaczonego Banika Ostrawa we wschodniej czesci czeskiego G./S. i Slaska Opawa w zachodniej czesci czeskiego G./S., zaznaczone Zaglebie Sosnowiec - co prawda wyraznie poza granicami G./S., ale po co to w ogole? - tylko rodzi nieporozumienia ze Zaglebie to czesc G./S., albo jakis wynalazek typu Rakow - ze swieca szukac w Lublincu, Dobrodzieniu czy Herbach Slaskich jakiegos kibica Rakowa, a takze brak zaznaczonego Ruchu w gornoslaskich Beskidach a takze zachodniej czesci G./S., gdzie zaczyna zdobywac ostatnio coraz wieksza sympatie, zwlaszcza wsrod autochtonow z okolic Opola, Kozla czy Strzelcow) ale jednak mimo wszystko mapka jest stosunkowo solidna, i zgodna z tytulem tematu!

viceroy
Posty: 246
Rejestracja: 28.07.2007, 22:33

Post autor: viceroy » 17.09.2008, 03:25

Tak zgadzam sie z Tobą , a jest gdzies taka mapa w większym formacie ze to tak ujmę tam aby większe tereny Rudy czy tudzież innych miast podzielic na dzielnice? Szukam ale nie moge nic takiego czegos znajsc są tylko GOPowskie albo inne bez Śląska Czeskiego
Obrazek
Gůrny Ślůnsk , Freistaat Bayern , Euskadi Vasca

tom
Posty: 260
Rejestracja: 06.07.2007, 15:19

Post autor: tom » 17.09.2008, 09:25

Ruda Śląska - gdzie kogo widac.


[link]
Obrazek

Dalibor2
Posty: 23
Rejestracja: 20.03.2007, 22:31

Post autor: Dalibor2 » 17.09.2008, 11:46

kkr pisze: np. brak zaznaczonego Banika Ostrawa we wschodniej czesci czeskiego G./S. i Slaska Opawa w zachodniej czesci czeskiego G./S.,
Czechy to dla mnie czarna magia wiec moze ktos by przyblizyl kto gdzie i jak w miare obiektywnie
kkr pisze: zaznaczone Zaglebie Sosnowiec - co prawda wyraznie poza granicami G./S., ale po co to w ogole? - tylko rodzi nieporozumienia ze Zaglebie to czesc G./S.,
Z-S wiadomo ze poza G.S no moze w Cieszynie przynajmniej maja taka flage.
kkr pisze: Rakow - ze swieca szukac w Lublincu, Dobrodzieniu czy Herbach Slaskich jakiegos kibica Rakowa,
pikniki chyba sa.. a Rakow ostatnio coraz silniejszy wiec strefa wplywow sie przesowa powol(albo sie myle)
kkr pisze: a takze brak zaznaczonego Ruchu w gornoslaskich Beskidach a takze zachodniej czesci G./S., gdzie zaczyna zdobywac ostatnio coraz wieksza sympatie, zwlaszcza wsrod autochtonow z okolic Opola, Kozla czy Strzelcow)
tego nie wiedzialem ale bardzo mozliwe.

do tego brakuje wszechobecnego(?) Widzewa, MKSu Kluczbork, i moze jakis mniejszych ekip.

Bartek_KSG
Posty: 119
Rejestracja: 11.07.2007, 21:37

Post autor: Bartek_KSG » 17.09.2008, 12:47

Lubliniec to raczej Górnik i może jakieś jednostki z Ruchu (sądząc po wymalowanym dworcu)

RSL
Posty: 21
Rejestracja: 27.02.2007, 11:35

Post autor: RSL » 17.09.2008, 16:00

[link] obiektywna mapa RSL :wink:
NIEBIESKI STYL ŻYCIA-RUDA ŚLĄSKA

Stopa Mnie Boli
Posty: 502
Rejestracja: 28.06.2007, 12:44

Post autor: Stopa Mnie Boli » 17.09.2008, 17:20

Dalibor2 pisze:[link] :?:
Nie widzę tam Ruchu w Raciborzu :wink:
weselny klimat, tak się zaczyna, jest biały welon a w nim dziewczyna.... strumienie wódki i trochę wina.Zarżnięta świnia...i ten tłusty bit


Zarżnięta Świnia!!! :D

ozyrys
Posty: 432
Rejestracja: 01.04.2007, 15:39
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: ozyrys » 18.09.2008, 20:30

a ja nie widze nas ( GieKSy ) w Mikołowie
:3

100P
Posty: 36
Rejestracja: 27.02.2007, 10:49
Lokalizacja: ŻoRy

Post autor: 100P » 18.09.2008, 21:06

ozyrys pisze:a ja nie widze nas ( GieKSy ) w Mikołowie
:lol: :lol:

ozyrys
Posty: 432
Rejestracja: 01.04.2007, 15:39
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: ozyrys » 18.09.2008, 21:25

?
:3

100P
Posty: 36
Rejestracja: 27.02.2007, 10:49
Lokalizacja: ŻoRy

Post autor: 100P » 18.09.2008, 21:44

Porównaj se FC Ruchu z Raciborza a Giekse z Mikołowa :wink:

aqq08
Posty: 238
Rejestracja: 10.06.2007, 18:20
Lokalizacja: Stare C<h>ojny

Post autor: aqq08 » 18.09.2008, 22:51

100P pisze:Porównaj se FC Ruchu z Raciborza a Giekse z Mikołowa :wink:
widziałem na zywo FC Racibórz, sporo osob ale nikogo do walki nie widziałem , to chciałbym zobaczyc ten fc Mikołow jak podobno gorszy od Raciborza jest :D
ŚŻK! ANTY PARÓWY

Łupaszko
Posty: 122
Rejestracja: 07.03.2007, 12:11
Lokalizacja: Ksiestwo Bytomskie

Post autor: Łupaszko » 19.09.2008, 20:12

kkr pisze:albo jakis wynalazek typu Rakow - ze swieca szukac w Lublincu, Dobrodzieniu czy Herbach Slaskich jakiegos kibica Rakowa, a takze brak zaznaczonego Ruchu w gornoslaskich Beskidach a takze zachodniej czesci G./S., gdzie zaczyna zdobywac ostatnio coraz wieksza sympatie, zwlaszcza wsrod autochtonow z okolic Opola, Kozla czy Strzelcow) !
Znam kibiców Rakowa z Herbów :wink: , pikniki ale są i to od czasów gry w ekstraklasie. Lubliniec to chyba faktycznie pomyłka co do RKS-u.
Co do wpływów Ruchu na "opolszczyźnie" to pierwsze słyszę. Wątpie żeby przekładały sie dalej niż oralne kibicowanie, na kanwie politycznej (tok rozumowania typu: skoro Ruch to klub "mniejszosci" sląskiej i my też jesteśmy tą mniejszoscia to im kibicuję). Prędzej widziałbym tam małe w pływy KSG (Otmęt, Koźle, Otmuchów itd).
Co do mapy nie wiem co ma znaczyć mały herb Polonii pod duzym symbolizujacym Bytom. Nie mamy f.c.w Rudzie, poza paroma piknikami. Jedyny oficjalny f.c. to Cidry.To już prędzej mamy większe, choć też śladowe wpływy za Brynicą w pobliskich małych miejscowościach.
Wiem ze Ruda Sl to kosmos, ale czy nie wartałoby zaznaczyc że cześć Szcześc Boże (dzielnica Ruda) to kibice Ruchu?


A wracajać Panie KKR do dyskusji o księstwie pszczyńskim, którą nam brutalnie przerwano zamykajac temat :wink: , nie sądzisz chyba że nadanie Hochbergom w II połowie XIX wieku tytułu książąt pszczyńskich było czymś więcej niż aktem tytularnym majacym jedynie zaspokoić ich pychę? Ta czynnośc nie wiazała sie przecież z powstaniem takowego księstwa bo w II połowie XIX wieku w Europie nie mógł powstać zaden twór tego typu. Hochbergowie byli de facto ksążetami bez księstwa (z tytułem bez władztwa terytorialnego z nim zwiazanego). Dalej stoję na formalnoprawnym stanowisku, ze księstwo pszczyńskie nigdy nie istniało 8) .
Rest in peace blue-red soldier, war is over!
Bamber 1957 - 2008
http://pl.youtube.com/watch?v=2k8D_t0fpx8
http://pl.youtube.com/watch?v=6TvGGAikh4o

neRka
Posty: 213
Rejestracja: 26.02.2007, 17:45
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: neRka » 19.09.2008, 23:21

Łupaszko pisze: Wiem ze Ruda Sl to kosmos, ale czy nie wartałoby zaznaczyc że cześć Szcześc Boże (dzielnica Ruda) to kibice Ruchu?
ta mapka przedstawia miej więcej jak kształtują sie wpływy na dzielnicach. A nie dokładnie kto gdzie jest, bo takie coś jest prawie nie możliwe do zrobienia. Zresztą w tych okolicach o których mówisz nie tylko Szczęść Boże ( dla niewiedzących, ulica wjazdowa z Rudy do Zabrza ) jest za Ruchem ( zresztą na Szczęść Boże można także spotkać żaboli ).
Ruda Śląska Zawsze Z Ruchem!

kkr
Posty: 114
Rejestracja: 31.03.2007, 14:03

Post autor: kkr » 12.10.2008, 20:17

Łupaszko pisze:Znam kibiców Rakowa z Herbów :wink: , pikniki ale są i to od czasów gry w ekstraklasie.
Z Herbow Polskich czy Herbow Slaskich? :) 8)


Łupaszko pisze:Co do wpływów Ruchu na "opolszczyźnie" to pierwsze słyszę. Wątpie żeby przekładały sie dalej niż oralne kibicowanie, na kanwie politycznej (tok rozumowania typu: skoro Ruch to klub "mniejszosci" sląskiej i my też jesteśmy tą mniejszoscia to im kibicuję). Prędzej widziałbym tam małe w pływy KSG (Otmęt, Koźle, Otmuchów itd).
Zaraz zaraz... to ze KSG jest na zachodnim Gornym Slasku nie ulega najmniejszej watpliwosci przeciez (na mapce tez zreszta jest to zaznaczone).
Generalnie w woj. opolskim podzial jest dosc prosty - Gornoslazacy kibicuja KSG, a chadziaje Odrze, Chemikowi, Slaskowi (glownie w dolnoslaskiej czesci wojewodztwa, ale nie tylko - np. Nysa, Grodkow, Kluczbork, Byczyna). Biorac pod uwage ze ludnosci autochtonicznej jest na zachodnim G./S. mimo wszystko jednak wciaz ok. polowy ogolu (Niemcy gornoslascy, ci ktorzy sie przyznaja do narodowosci slaskiej, ale tez Slazacy narodowosci Polskiej) to liczba potencjalnych kibicow KSG jest ogromna. Wiadomo jednak jak sprawa z kibicowaniem wyglada w wioskach i malych miastach (a tam wlasnie glownie mieszkaja Gornoslazacy), totez potencjal ilosciowy KSG sila rzeczy nie jest tam wykorzystany. Tak wiec wplywow KSG nie nazwalbym "malymi", ale z pewnoscia maja mala sile przebicia. Niewatpliwie jednak najwieksza strefe wplywow na zachodnim G./S. ma Gornik Zabrze, zreszta w woj. opolskim jako sztucznej administracyjnej calosci rowniez.
Co do kibicowania Ruchowi na zachodnim G./S. to jak najbardziej sie zgodze z twoja opinia, ze wyrasta to - jak to okresliles - "na kanwie politycznej (tok rozumowania typu: skoro Ruch to klub "mniejszosci" sląskiej i my też jesteśmy tą mniejszoscia to im kibicuję)". Ale przeciez w zaden sposob nie umniejsza to sensownosci istnienia takiego trendu, kazdy jakos zaczynal swoje kibicowanie, zawsze sa jakies powody, a "polityka" na stadionach, mimo sprzeciwu niektorych, byla i bedzie. I niejednokrotnie stanowi wazny powod dla przyjecia takich czy innych sympatii klubowych.
I ta tendencja wg mnie moze sie wlasnie poglebiac (przejmowanie sympatii autochtonow przez Ruch). Oczywiscie przyczyna jest klimat wspolistnienia na stadionie wszystkich gornoslaskich narodow, co jest istota gornoslaskosci. Nikt nie obije ci geby za niemiecka flage czy napis na koszulce "jezech Slunzokjym, ny Polokjym". To na zachodnim G./S., gdzie Slazacy w znacznie wiekszym stopniu dystansuja sie od polskosci niz we wschodniej jego czesci, moze sie podobac. W ogole wydaje mi sie, ze gdyby na Gorniku klimaty poszly w bardziej pro-gornoslaska strone, to dzis tego typu dyskusja nie mialaby sensu, a pozycja Gornika na zachodnim G./S. bylaby niepodwazalna (oprocz chadziajskich miast i "polksiezyca biedy"). Jest jednak jak jest, a odwrocenia sie tej tendencji jakos nie widac.
Taki bardzo teoretycznie naiwny przyklad, ale jednak... wystarczy spojrzec na forum Ruchu, jest tam obecnych coraz wiecej osob z zachodniego G./S., oczywiscie nie kryjacych sie ze swoja gornoslaskoscia czy niemieckoscia.


Łupaszko pisze:A wracajać Panie KKR do dyskusji o księstwie pszczyńskim, którą nam brutalnie przerwano zamykajac temat :wink: , nie sądzisz chyba że nadanie Hochbergom w II połowie XIX wieku tytułu książąt pszczyńskich było czymś więcej niż aktem tytularnym majacym jedynie zaspokoić ich pychę? Ta czynnośc nie wiazała sie przecież z powstaniem takowego księstwa bo w II połowie XIX wieku w Europie nie mógł powstać zaden twór tego typu. Hochbergowie byli de facto ksążetami bez księstwa (z tytułem bez władztwa terytorialnego z nim zwiazanego). Dalej stoję na formalnoprawnym stanowisku, ze księstwo pszczyńskie nigdy nie istniało 8) .
Zanim Ziemie Pszczynska przejela rodzina Hochberg von Pless, byla ona w posiadaniu ksiazat Anhalt-Coethen, a kolejni jej czlonkowie rowniez przejmowali wladze nad Ksiestwem dziedzicznie. Co wiec zmienia fakt, ze w pozniejszym okresie wladze Prus nadaly prawa dziedziczne rodzinie Hochberg von Pless? Jak dla mnie nie jest to zaden fakt rozstrzygajacy o sztucznym zapoczatkowaniu istnienia Ksiestwa Pszczynskiego.


Zastanawiam mnie tez sensownosc tego stwierdzenia:
Ta czynnośc nie wiazała sie przecież z powstaniem takowego księstwa bo w II połowie XIX wieku w Europie nie mógł powstać zaden twór tego typu.
Jesli odnosi(loby) sie to do faktu powstania, to moznaby polemizowac, jesli zas do samego faktu istnienia, to nie widze w tym nic dziwnego. Przykladem Ksiestwo Cieszynskie, funkcjonujace do 1918 r. czy tez do dzis funkcjonujace Ksiestwo Lichtenstein, Ksiestwo Luxemburg.

tantaram
Posty: 49
Rejestracja: 22.06.2007, 19:35

Post autor: tantaram » 12.10.2008, 23:48

kkr ja mam na ciebie ogólnie wyjebane półgłówku, ale nie obrażaj może naszych rodaków z polskiego województwa opolskiego i chadziajami nazywaj kumpli spod trzepaka albo swoją starą i starego.
łupaszko po co w ogóle jeszcze rozmawiasz z tym fgamoniem? nie widzisz, że on ma na wszystko odpowiedź, wszędzie był, wszystko widział, a jak nie widział to mu powiedzieli z ziomkostwa koledzy?

tantaram
Posty: 49
Rejestracja: 22.06.2007, 19:35

Post autor: tantaram » 12.10.2008, 23:50

i jeszcze jedno do k**** nędzy: jak to jest, że na polskim forum jakiś frajer jedzie polakom od chadziaji i nikt nie reaguje??!!!

kkr
Posty: 114
Rejestracja: 31.03.2007, 14:03

Post autor: kkr » 13.10.2008, 00:43

"Chadziaj" to nie jest okreslenie obrazliwe. Wzielo sie stad, ze jak przyszli przesiedlency na Gorny Slask to sami mowili "my tu tera chadziaje", a "chadziaj" to po rosyjsku gospodarz, wlasciciel, pan.
Polacy z zachodniego G./S. czesto sami tak o sobie mowia.

Sztygar
Posty: 1308
Rejestracja: 27.02.2007, 07:45

Post autor: Sztygar » 13.10.2008, 11:04

kkr pisze:"Chadziaj" to nie jest okreslenie obrazliwe. Wzielo sie stad, ze jak przyszli przesiedlency na Gorny Slask to sami mowili "my tu tera chadziaje", a "chadziaj" to po rosyjsku gospodarz, wlasciciel, pan.
Polacy z zachodniego G./S. czesto sami tak o sobie mowia.
Prosze cie skończ tutaj wypisywać te teorie bo nimi tylko dajesz kolejne okazje by pare osób mogło po wrzucać na GŚ :roll: :!:

kkr
Posty: 114
Rejestracja: 31.03.2007, 14:03

Post autor: kkr » 13.10.2008, 16:28

Duncan pisze:kkr skoncz z tymi wypocinami i ku*** bredniami ..... "chadziaje" rzadza na Opolsczyznie...tak bylo i bedzie .... Slask Opolski zawsze Polski !
Na Opolszczyznie to moze i sobie rzadza, tylko ze ona jest jak widmo - region ktorego nie ma, istnieje tylko w niektorych glowach. :lol:
"Slask Opolski zawsze polski" - chwytajace za serce haslo, majace grac na emocjach, zapewne wymyslone tez w emocjonalnym afekcie. Szkoda tylko, ze pozbawione jakiegokolwiek sensu az do granic mozliwosci.

W kontekscie twojego wpisu pamietaj tez o tym, ze od 99 roku Gornoslazacy formalnie wspolrzadza regionem. 8)

A jesli chodzi o "rzadzenie" w takim sensie w jakim ty zapewne to napisales i rozumiesz, to ja tu raczej bym powiedzial, ze rzadza tylko w swoich enklawach. :wink:




Sztygar pisze:
kkr pisze:"Chadziaj" to nie jest okreslenie obrazliwe. Wzielo sie stad, ze jak przyszli przesiedlency na Gorny Slask to sami mowili "my tu tera chadziaje", a "chadziaj" to po rosyjsku gospodarz, wlasciciel, pan.
Polacy z zachodniego G./S. czesto sami tak o sobie mowia.
Prosze cie skończ tutaj wypisywać te teorie bo nimi tylko dajesz kolejne okazje by pare osób mogło po wrzucać na GŚ :roll: :!:
Teoria jak teoria, jest tylko odpowiedzia na zarzuty tantarama. :roll:
Nie pisze nic obrazliwego czy atakujacego, suchy fakt. Dlaczego ktos z tego powodu mialby sie obrazac na G./S.? Jesli tak jest, to czy nie oznacza to ze taki osobnik ma problemy sam ze soba? :roll:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: diab76, Gość123, karol_gryf, KhP, kirkonq, KSH, kumitsu, nieproszeni goście, Zielono_Czarny i 187 gości