Zgody / Kosy/ Układy ...

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Zablokowany
nadszyszkownik
Posty: 26
Rejestracja: 04.06.2007, 14:50

Post autor: nadszyszkownik » 23.10.2008, 18:36

Co to znaczy , że " była" ? Kto ją zawarł i kiedy ? Jeśli grupy zawierające dopiero powstawały to jak taka zgoda mogła istnieć przed ich powstaniem ? Tak jak napisałem była co najwyżej nić sympatii , działacze mogli się lubieć i tyle.Myślę , że problem w tym , że jedynym źródłem historycznym są relacje dziadków i innych wujków ( w niektórych klubach metoda weryfikacji bardzo rozpowszechniona :wink: ).Jeśli tak to zapytajcie seniorów ile razy byli w Krakowie na wódce , czy byli na Łazienkowskiej jak grały Pasy i w ogóle jak wyglądały Ich kontakty.

Nie przepadam za Legią , jednak zorganizowany ruch kibicowski w Polsce miał początek w 1970 kiedy grali z Feyenoordem i z bliska zobaczyli jak to wszystko wygląda.Jesli ktoś ma udokumentowne wiadomości o wcześniejszym okresie chętnie poczytam



[P]ortowiec
Posty: 87
Rejestracja: 02.08.2007, 11:59

Post autor: [P]ortowiec » 23.10.2008, 18:48

piter pisze: ale prawda jest taka ze własnie w szczecinie zawsze sa gwizdy na piłkarzy Legii, w warszawie tego np nie zauwazyłem...
Tak wszystko najlepiej wie kibic Kotwicy Kołobrzeg :lol:

Pozdrowienia
Pogoń Szczecin

Michał z Łodzi
Posty: 356
Rejestracja: 12.04.2007, 20:37

Post autor: Michał z Łodzi » 23.10.2008, 18:59

[P]ortowiec pisze:
piter pisze: ale prawda jest taka ze własnie w szczecinie zawsze sa gwizdy na piłkarzy Legii, w warszawie tego np nie zauwazyłem...
Tak wszystko najlepiej wie kibic Kotwicy Kołobrzeg :lol:

Pozdrowienia
Nie trzeba być kibicem Kotwicy, wystarczyło sobie włączyć mecz Pogoń-Legia w telewizji. Teraz napisz, że to nie gwizd tylko zakłócenia z mikrofonów C+.
Nie czepiam się, wiadomo, że na takie mecze przychodzi dużo pikników, którzy mają wyjebane na zgody.
[link]

kosacki
Posty: 671
Rejestracja: 05.04.2007, 13:37

Post autor: kosacki » 23.10.2008, 19:52

nadszyszkownik pisze: zorganizowany ruch kibicowski w Polsce miał początek w 1970 .
Jesli ktoś ma udokumentowne wiadomości o wcześniejszym okresie chętnie poczytam
Reymonta
1967
[link]
gdzieś w zbiorach miałem foto z tego samego meczu , transparenty / jakieś małe flagi szyte u babci na maszynie jak na zdjęciu wyżej , po twarzach widać że jadą z dopingiem, się dorzuci

1970
Legendarna X
[link]
[link]

(z lat 70 jest sporo tych zdjęc)

się znajdzie z wcześniejszych lat to dorzucę.

po przejrzeniu filmu z lat 70tych.. trzeba przyznać że śpiewali wtedy bardzo czyściutko i równiutko

piter
Posty: 327
Rejestracja: 26.02.2007, 19:59
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: piter » 23.10.2008, 22:13

[P]ortowiec pisze:
piter pisze: ale prawda jest taka ze własnie w szczecinie zawsze sa gwizdy na piłkarzy Legii, w warszawie tego np nie zauwazyłem...
Tak wszystko najlepiej wie kibic Kotwicy Kołobrzeg :lol:

Pozdrowienia
byłem na 5 czy 6 meczach Pogoni z Legią więc jakąś wiedzę mam...

a tak po za to kibice Kotwy nie maja o niczym pojecia 8)

pozdrawiam

Alex
Posty: 45
Rejestracja: 03.03.2007, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alex » 23.10.2008, 22:24

nadszyszkownik pisze:Co to znaczy , że " była" ? Kto ją zawarł i kiedy ? Jeśli grupy zawierające dopiero powstawały to jak taka zgoda mogła istnieć przed ich powstaniem ? Tak jak napisałem była co najwyżej nić sympatii , działacze mogli się lubieć i tyle.Myślę , że problem w tym , że jedynym źródłem historycznym są relacje dziadków i innych wujków ( w niektórych klubach metoda weryfikacji bardzo rozpowszechniona :wink: ).Jeśli tak to zapytajcie seniorów ile razy byli w Krakowie na wódce , czy byli na Łazienkowskiej jak grały Pasy i w ogóle jak wyglądały Ich kontakty.
Była. To znaczy, że jak na Polonii zaczął powstawać ruch kibicowski to nikt nie wpadł na pomysł, żeby robić z Cracovią zgodę. Nie wiem czy ktoś kiedykolwiek oficjalnie przybił sztamę z Pasami.
nadszyszkownik pisze:Nie przepadam za Legią , jednak zorganizowany ruch kibicowski w Polsce miał początek w 1970 kiedy grali z Feyenoordem i z bliska zobaczyli jak to wszystko wygląda.Jesli ktoś ma udokumentowne wiadomości o wcześniejszym okresie chętnie poczytam
Też nie przepadam za Legią. W tym się zgadzamy ;)

Ruch kibicowski nie powstał bo Legia zagrała mecz z kimś z Zachodu. Wcześniej już były działania, które wskazywały, że powstaje w Polsce coś takiego jak ruch kibicowski (wyjazdy, robienie flag na kije, pierwsze awantury itp.) Nie było tak, że mieliśmy pustynię i nagle przyjechał Feyenoord i wszystko się zmieniło. Choć owszem ten mecz był szalenie ważny dla rozwoju ruchu kibicowskiego.
Ja tak to widzę. Kłócenie się kto z nas ma w tym przypadku rację jest sporem czysto akademickim.

olek765
Posty: 404
Rejestracja: 11.05.2007, 15:02

Post autor: olek765 » 27.10.2008, 12:19

Na lini Lech-KSZO coś się zmieniło?

Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 27.02.2007, 16:26

Post autor: Użytkownik » 27.10.2008, 13:05

KSZO nadal jest fan clubem Lecha.

wladyslaw_gomulka
Posty: 19
Rejestracja: 07.05.2007, 14:34

Post autor: wladyslaw_gomulka » 27.10.2008, 13:14

olek765 pisze:Na lini Lech-KSZO coś się zmieniło?
info z GG,podobno bez zmian
a jak sa traktowani to chyba nie miejsce aby tu sie o tym rozpisywac

ŚR_1929
Posty: 19
Rejestracja: 17.10.2008, 12:21
Lokalizacja: z hutniczego miasta

Post autor: ŚR_1929 » 27.10.2008, 13:14

Użytkownik pisze:KSZO nadal jest fan clubem Lecha.
zostaw dla siebie te madrosci jesli nie masz nic do powiedzenia...nic sie nie zmienilo na linii KSZO Lech

13%
Posty: 133
Rejestracja: 04.03.2007, 20:43

Post autor: 13% » 27.10.2008, 13:15

Czy w Czasach zgód Widzewa ze Stalą, Karpatami, Chrobrym i Petrą były też zgody z Glinikiem i Radomskiem?

Czy KKS Kalisz miał zgody z tymi zgodami Widzewa?

Które zgody były pierwsze - RTS ze Stalą czy ŁKS z Resovią i RTS z Chrobrym czy ŁKS z Miedzią?

kto był wtedy silniejszy w klimatach rzeszowskich i dolnośląskich?

taki1
Posty: 28
Rejestracja: 17.10.2008, 09:54

Post autor: taki1 » 27.10.2008, 13:49

13% pisze:Czy w Czasach zgód Widzewa ze Stalą, Karpatami, Chrobrym i Petrą były też zgody z Glinikiem i Radomskiem?
Glinik miał Układ a Radomsko chyba też aczkolwiek pewny nie jestem
Pozdro

zarowka
Posty: 218
Rejestracja: 03.05.2007, 19:33
Lokalizacja: 51°45'11.20''N 18°05'20.31''E

Post autor: zarowka » 27.10.2008, 14:11

13% pisze:Czy w Czasach zgód Widzewa ze Stalą, Karpatami, Chrobrym i Petrą były też zgody z Glinikiem i Radomskiem?

Czy KKS Kalisz miał zgody z tymi zgodami Widzewa?

Które zgody były pierwsze - RTS ze Stalą czy ŁKS z Resovią i RTS z Chrobrym czy ŁKS z Miedzią?

kto był wtedy silniejszy w klimatach rzeszowskich i dolnośląskich?
tylko z Chrobrym Głogów

Michał z Łodzi
Posty: 356
Rejestracja: 12.04.2007, 20:37

Post autor: Michał z Łodzi » 27.10.2008, 18:08

taki1 pisze:
13% pisze:Czy w Czasach zgód Widzewa ze Stalą, Karpatami, Chrobrym i Petrą były też zgody z Glinikiem i Radomskiem?
Glinik miał Układ a Radomsko chyba też aczkolwiek pewny nie jestem
Pozdro
RKS Radomsko to raczej był Fan Clubem Widzewa. Zdaje mi się, że ich kosą była Petrochemia. Pewnie wynikła w czasie drugoligowych meczów tych ekip. Może ktoś z Radomska/Płocka to potwierdzić?
[link]

Alfons Cytrynek
Posty: 154
Rejestracja: 25.10.2008, 09:43
Lokalizacja: Miedź Legnica

Post autor: Alfons Cytrynek » 27.10.2008, 21:12

13% pisze:Czy w Czasach zgód Widzewa ze Stalą, Karpatami, Chrobrym i Petrą były też zgody z Glinikiem i Radomskiem?

Czy KKS Kalisz miał zgody z tymi zgodami Widzewa?

Które zgody były pierwsze - RTS ze Stalą czy ŁKS z Resovią i RTS z Chrobrym czy ŁKS z Miedzią?

kto był wtedy silniejszy w klimatach rzeszowskich i dolnośląskich?
Zgoda na linii ŁKS - Miedź została nawiązana pod koniec lat 80-tych. Obstawiałbym na rok 1988, gdyż wtedy na Miedzi zaczęło się coś "dziać" na poważnie. Zgoda ŁKS - Resovia to raczej początek lat 80. Wtedy Widzew w Łodzi jeszcze nie istniał, więc na pewno zgoda ŁKS-u z Resovią była pierwsza. Co do zgody RTS - Chrobry ciężko mi się wypowiedzieć, ale Chrobry miał zgodę ze Śląskiem Wrocław( o ile się nie mylę ta zgoda padła dopiero w roku 1990), więc chyba dopiero po tej dacie mogło dojść do zawiązania zgody Chrobry - Widzew, zważywszy na to, że Śląsk miał wtedy silną zgodę z ŁKS-em, więc dziwne by to było, że Chrobry ma zgodę zarówno ze Śląskiem, który ma kontakty z ŁKS, jak i z Chrobrym.
Let them hate us, if only they are afraid of us...

Alfons Cytrynek
Posty: 154
Rejestracja: 25.10.2008, 09:43
Lokalizacja: Miedź Legnica

Post autor: Alfons Cytrynek » 27.10.2008, 21:13

fan pisze:jakie są relacje na linii:

1) Arka - Odra Opole??
2) Lubin - Górnik Wałbrzych??
Układ o nieagresji.
Let them hate us, if only they are afraid of us...

s_hzl
Posty: 14
Rejestracja: 21.10.2008, 18:46

Post autor: s_hzl » 28.10.2008, 10:48

Alfons Cytrynek pisze:
fan pisze:jakie są relacje na linii:

1) Arka - Odra Opole??
2) Lubin - Górnik Wałbrzych??
Układ o nieagresji.


ZADEN UKLAD NAS NIE LACZY Z GÓRNIKIEM WALBRZYCH WIEC BEZ NAPINKI

Alfons Cytrynek
Posty: 154
Rejestracja: 25.10.2008, 09:43
Lokalizacja: Miedź Legnica

Post autor: Alfons Cytrynek » 28.10.2008, 15:26

oficjalnie może i nie, ale bądź co bądź nienawiścią do siebie nie pałacie :wink:
Let them hate us, if only they are afraid of us...

Antichrist's Hammer
ostatnie ostrzeżenie
Posty: 203
Rejestracja: 05.05.2007, 16:00

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: Antichrist's Hammer » 29.10.2008, 19:27

Arka dalej utrzymuje kontakty z arabami z Marsyli.
Jak jest na lini Cracovia - Z.Lubin ,KSZO-Cracovia
[link]

[link]

POLSCYKIBICECOM
Posty: 106
Rejestracja: 18.10.2008, 09:44

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: POLSCYKIBICECOM » 30.10.2008, 11:38

Antichrist's Hammer pisze:Arka dalej utrzymuje kontakty z arabami z Marsyli.
Jak jest na lini Cracovia - Z.Lubin ,KSZO-Cracovia
Przecież na tych liniach nie ma układu :!: (nie wiem jak z Arka vs Marsylia), skąd pomysł że mogą byc takie układy?? Wczesniej Cracovia trzymala z Koroną to Kszo to była kosa logiczne, i pod tym wzgl. nic sie nie mienia napewno sie nie lubia :twisted: a co do Lubina to że maja zgode z Lechem to nie oznacza że Cracovia tez powinna miec z Lubinem
:lol:
[link]" SERWIS PRAWDZIWEGO KIBICA

Obrazek

Antichrist's Hammer
ostatnie ostrzeżenie
Posty: 203
Rejestracja: 05.05.2007, 16:00

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: Antichrist's Hammer » 30.10.2008, 12:55

POLSCYKIBICECOM pisze: Przecież na tych liniach nie ma układu :!: (n
:lol:
Chodziło mi jaki jest podejście Cracovii do tych dwóch klubów :wink: waflują się ,mają się w d**** czy skaczą do gardeł.
[link]

[link]

fcb
Posty: 223
Rejestracja: 26.02.2007, 20:36

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: fcb » 30.10.2008, 14:45

Z Cracovią ani się nie wąchamy, ani się nie lubimy. Mamy tylko wspólne zgody (Kolejorz, Areczka). Nic więcej na lini Zagłębie-Cracovia nie ma.

Z Górnikiem W. to powiedziane jest ze nie wchodzimy sobie w drogę, układu takiego jak między GieKSą a Żabolami nie ma.
Gdański cHarakter pisze:Czemu wielkie Zagłębie pali flagi Śląska w młynie? Bliżej się nie dało?

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: Averno » 30.10.2008, 15:08

Olimpic Marsylia to nie dosc ze sporo arabow, to jeszcze sporo w ekipie lewakow a nawet skrajnych komunistow (maja nawet zgode z Livorno). Rzeczywiscie fajna ekipa zeby robic sobie uklad :lol:

creative
Posty: 74
Rejestracja: 18.08.2007, 09:24
Lokalizacja: ja to wiem:)

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: creative » 30.10.2008, 20:12

Z Zagłębiem L. jak i KSZO łączy nas stosunek obojętny:)
Do d*** z taką robotą.

kibic0
Posty: 350
Rejestracja: 07.03.2007, 10:01
Lokalizacja: Wałbrzych

Re:

Post autor: kibic0 » 30.10.2008, 23:52

s_hzl pisze:
Alfons Cytrynek pisze:
fan pisze:jakie są relacje na linii:

1) Arka - Odra Opole??
2) Lubin - Górnik Wałbrzych??
Układ o nieagresji.


ZADEN UKLAD NAS NIE LACZY Z GÓRNIKIEM WALBRZYCH WIEC BEZ NAPINKI
To prawda. A to że mamy częsciowo wspólne zgody i podobnych wrógów o niczym nie musi świadczyć. Jedni mają nie szkodzić drugim i tak to wygląda. Nic nas nie łączy.
Biało-niebieskie w herbie się mieni.....

Człowiek z gór
Posty: 5
Rejestracja: 20.06.2007, 21:55

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: Człowiek z gór » 31.10.2008, 16:58

Z kim ma zgodę Polonia Warszawa Odra Opole oraz GKS Katowice i Górnik Zabrze ??

taki1
Posty: 28
Rejestracja: 17.10.2008, 09:54

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: taki1 » 31.10.2008, 18:04

[link] :roll:

POLSCYKIBICECOM
Posty: 106
Rejestracja: 18.10.2008, 09:44

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: POLSCYKIBICECOM » 31.10.2008, 23:58

Sevi pisze:
taki1 pisze:[link] :roll:
Osobiscie nie polecam tej strony jako zrodla informacji
Ponieważ :?:(nie polecasz ale sam na nia wchodzisz z ciekawości 8) ) pewnie twoim zdaniem jest mało wiarygodna, a to dlatego ze osoby zainteresowane daną ekipa nie przysyłaja na bieżąco informacji i dlatego można miec wrażenie że czas tam się zatrzymał o to ci zapewne chodzi :mrgreen:

Ale każdy oczywiście tylko narzeka no cóż nasza Narodowa cecha........
[link]" SERWIS PRAWDZIWEGO KIBICA

Obrazek

macias
Posty: 138
Rejestracja: 14.03.2007, 23:30

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: macias » 01.11.2008, 02:19

Averno pisze:Olimpic Marsylia to nie dosc ze sporo arabow, to jeszcze sporo w ekipie lewakow a nawet skrajnych komunistow (maja nawet zgode z Livorno). Rzeczywiscie fajna ekipa zeby robic sobie uklad :lol:
po tym co napisałeś widać że gówno wiesz a twój post to czysta napinka :? temat naszego układu z OM a w zasadzie z grupą CU84 był już wałkowany...był układ z CU84 a w czasach gdy był on zawierany grupa CU84 sterowały osoby o poglądach stricte prawicowych więc swoje domysły o układzie Arkowców z arabami możesz se wsadzić w .....dupe :D

SILVER_ZKS
Posty: 15
Rejestracja: 03.03.2007, 20:35

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: SILVER_ZKS » 01.11.2008, 07:15

polscykibice.com tu nawet nie chodzi o zrodla :) ale o myslenie
Wisla Plock:
Kosy:STOMIL
Uklad:STOMIL :D
nic

HSG
Posty: 180
Rejestracja: 26.02.2007, 18:59
Lokalizacja: Zambrów/Warszawa

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: HSG » 01.11.2008, 10:51

Jakie stosunki panują na linii Widzew Łódź-Polonia Bydgoszcz i GKS Jastrzębie-GKS Tychy?Jak podchodzi Widzew do "gier"umawianych przez WfcG i ich poczynań do innych ekip?

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: Averno » 01.11.2008, 11:18

po tym co napisałeś widać że gówno wiesz a twój post to czysta napinka temat naszego układu z OM a w zasadzie z grupą CU84 był już wałkowany...był układ z CU84 a w czasach gdy był on zawierany grupa CU84 sterowały osoby o poglądach stricte prawicowych więc swoje domysły o układzie Arkowców z arabami możesz se wsadzić w .....dupe
Gdzie mój post był napinkowy? Widze poprostu że prawda boli w oczy a kibice Arki nic nie widza o własnych układach :lol:
Zgody Commando Ultra z komunistycznym Livorno byly wczesniej niz z wami układ, także ich wczesniejsze uklady z Sain Pauli. Maja na flagach Che Gevare, gdzie ty tam miales prawicowcow tam? chyba artabskich :lol: I najbardziej zalosne ze nadal macie z nimi uklady.
Oto dowody na lewackosc OM Commando Ultra jedna z ich opraw z Che Gevara
Obrazek

POLSCYKIBICECOM
Posty: 106
Rejestracja: 18.10.2008, 09:44

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: POLSCYKIBICECOM » 01.11.2008, 13:11

SILVER_ZKS pisze:polscykibice.com tu nawet nie chodzi o zrodla :) ale o myslenie
Wisla Plock:
Kosy:STOMIL
Uklad:STOMIL :D
No fakt wpadki tez się zdarzają :oops: przy takiej ilości informacji nikt nie jest doskonały :D ale trwamy nadal i dąrzymy do doskonałości 8)
[link]" SERWIS PRAWDZIWEGO KIBICA

Obrazek

Ultras Widzew
Posty: 263
Rejestracja: 26.02.2007, 20:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: Ultras Widzew » 01.11.2008, 13:26

Averno pisze:
po tym co napisałeś widać że gówno wiesz a twój post to czysta napinka temat naszego układu z OM a w zasadzie z grupą CU84 był już wałkowany...był układ z CU84 a w czasach gdy był on zawierany grupa CU84 sterowały osoby o poglądach stricte prawicowych więc swoje domysły o układzie Arkowców z arabami możesz se wsadzić w .....dupe
Gdzie mój post był napinkowy? Widze poprostu że prawda boli w oczy a kibice Arki nic nie widza o własnych układach :lol:
Zgody Commando Ultra z komunistycznym Livorno byly wczesniej niz z wami układ, także ich wczesniejsze uklady z Sain Pauli. Maja na flagach Che Gevare, gdzie ty tam miales prawicowcow tam? chyba artabskich :lol: I najbardziej zalosne ze nadal macie z nimi uklady.
Oto dowody na lewackosc OM Commando Ultra jedna z ich opraw z Che Gevara
Obrazek
Faktycznie CU84 mają lub mieli zgodę z komunistami z Livorno, ale na zdjęciu które przedstawiłeś oprawa CU84 to TYLKO ta sektorówka w środku z napisem ULTRAS. Reszta to dzieło niezależnej zupełnie od CU84, lewackiej grupy South Winners i innych mniejszych grup z tej trybuny. CU84 nie mają żadnych flag z Che itp. a sami uważają się za grupę apolityczną z tego co wiem.

efpe
Posty: 83
Rejestracja: 02.03.2007, 09:57

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: efpe » 01.11.2008, 13:41

Averno pisze: Gdzie mój post był napinkowy? Widze poprostu że prawda boli w oczy a kibice Arki nic nie widza o własnych układach :lol:
Zgody Commando Ultra z komunistycznym Livorno byly wczesniej niz z wami układ, także ich wczesniejsze uklady z Sain Pauli. Maja na flagach Che Gevare, gdzie ty tam miales prawicowcow tam? chyba artabskich :lol: I najbardziej zalosne ze nadal macie z nimi uklady.
Oto dowody na lewackosc OM Commando Ultra jedna z ich opraw z Che Gevara
Obrazek
Z tym Che i CU '84 to jednak dojebałeś. Z owym komuchem identyfikuje się grupa South Winners, która zasiada na tej samej trybunie co CU '84. Konkretniej, Commando zajmuje dół trybuny (czyli tam, gdzie znajduje się sektorówka Ultras), SW górną część. OM jest o tyle charakterystycznym klubem, że udzielające się tam grupy rzadko ze sobą współpracują, jeżeli chodzi o oprawy. Doskonały przykład to wklejone zdjęcie - pomarańczowe sektorówki to robota Winnersów, Ultras to wspomniane już dzieło Commando. Jeszcze większy bajzel w kwestii opraw panuje za drugą bramką, czyli The Virage Nord. Dochodzi tu czasami do tak absurdalnych sytuacji, iż każda z czterech udzielających się grup robi coś swojego, czego efektem jest kilka opraw, które w żaden sposób ze sobą nie współgrają. Wystarczy jednak odrobina dobrej woli, by poszperać w internecie i zorientować się w temacie.

3citybsnt
Posty: 92
Rejestracja: 03.06.2007, 16:27

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: 3citybsnt » 01.11.2008, 14:34

Z tym układem z OM jest tak, że kiedyś istniał. Na dzień dzisiejszy nie znam żadnej osoby, która by z nimi utrzymywała kontakt. A 95% tych "francuzów" pewnie nie ma zielonego pojęcia gdzie jest Gdynia. :wink:
Arka Gdynia

Kiju
Posty: 721
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Re: Zgody / Kosy/ Układy ...

Post autor: Kiju » 01.11.2008, 14:50

efpe pisze:
Averno pisze: Gdzie mój post był napinkowy? Widze poprostu że prawda boli w oczy a kibice Arki nic nie widza o własnych układach :lol:
Zgody Commando Ultra z komunistycznym Livorno byly wczesniej niz z wami układ, także ich wczesniejsze uklady z Sain Pauli. Maja na flagach Che Gevare, gdzie ty tam miales prawicowcow tam? chyba artabskich :lol: I najbardziej zalosne ze nadal macie z nimi uklady.
Oto dowody na lewackosc OM Commando Ultra jedna z ich opraw z Che Gevara
Obrazek
Z tym Che i CU '84 to jednak dojebałeś. Z owym komuchem identyfikuje się grupa South Winners, która zasiada na tej samej trybunie co CU '84. Konkretniej, Commando zajmuje dół trybuny (czyli tam, gdzie znajduje się sektorówka Ultras), SW górną część. OM jest o tyle charakterystycznym klubem, że udzielające się tam grupy rzadko ze sobą współpracują, jeżeli chodzi o oprawy. Doskonały przykład to wklejone zdjęcie - pomarańczowe sektorówki to robota Winnersów, Ultras to wspomniane już dzieło Commando. Jeszcze większy bajzel w kwestii opraw panuje za drugą bramką, czyli The Virage Nord. Dochodzi tu czasami do tak absurdalnych sytuacji, iż każda z czterech udzielających się grup robi coś swojego, czego efektem jest kilka opraw, które w żaden sposób ze sobą nie współgrają. Wystarczy jednak odrobina dobrej woli, by poszperać w internecie i zorientować się w temacie.
Kiedys lubilem OM,pozniej jak zobaczylem kto im kibicuje,diametralnie zmienilem zdanie-po prostu Om to klub smierduchów i pastuchów kóz.
Skoro che fujara wisi obok oprawy CU '84 ,to widocznie tej grupie on nie przeszkadza,bo gdyby bylo inaczej,to nie pozwolili by aby do ich oprawy dolaczono tak duze motywy.
Obrazek

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hanysek6448, warczka, zgadnijkto i 238 gości