www.warhouse.pl

GDZIE KUPOWAĆ PIRO

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
SUPPORTERS
Posty: 11
Rejestracja: 11.07.2007, 13:22
Lokalizacja: wg konfidentow szczakowianka lub szombierki :D

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: SUPPORTERS » 13.03.2014, 11:15

Ottello pisze:Piroshop ma chyba najszybsze wysyłki, polecam
A PiroPolska ma najtaniej :)
Jeszcze teraz cos na fb pisali, że niby od 100 zl wysylka za free :)
Ps zamawiałem 2 razy i zadnych kłopotów z wysyłką 2-3 dni i paka u mnie



Napi
Posty: 56
Rejestracja: 06.03.2012, 11:28

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Napi » 17.03.2014, 10:31

Sprzedam najlepsze ognie wrocławskie, produkcji czeskiej. Bardzo mocne!

[link]
http://www.youtube.com/watch?v=fKHyliFev3s

Napi
Posty: 56
Rejestracja: 06.03.2012, 11:28

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Napi » 26.03.2014, 15:03

[link]

PW ;)

ARK0
Posty: 33
Rejestracja: 02.03.2012, 10:08

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: ARK0 » 26.03.2014, 21:12

Witam

Kolej przyszła
na smoke kolor

Najlepszy kolor to red i blue. Green w realu jest lepszy niż na filmiku. Gdzie to kupić każdy wie a dokładniej nie napiszę aby nikt się mi do gardła nie rzucił :]. Wierzę, że każdy - także ze sprzedawców - ciężko pracuje na swój własny sukces i każdemu tego sukcesu życzę.

Mam nadzieję, że powalczę tymi smoke z makaroniarzami. Tak ja rouzmiem patriotyzm. Ciężka praca każdego dnia, także po to, aby płacić podatki. Społeczna rola firm znacznie wykracza po za te daniny publiczne.

W kolejce smoke flare i nowy produkt dla paintbala (PTB) rdg-2 (super mini) docelowo we wszystkich kolorach tęczy. Chińskie rdg-2 jest do bani ale być może takie sztuki się mi trafiły. Odpalanie na draskę, na rynku PTB nie przejdzie.

Własnym rdg-2 (super mini) firma podejmuje taką próbę wejścia na rynek paintbala. W tym roku tych smoke będzie mało. Są bezpieczne, mają zwłokę w zapłonie ponad 3 s i są przygotowane do badań CE. Ale ten młyn (na to CE) bardzo wolno mieli.

Mam inne zabawki dla PTB ale są niczym As w rękawie. Firma jest zbyt mała ale zwiększyć rozmach działań bo łatwo przeinwestować i stracić kontrolę.

Lubię przyrównanie tego co robię do wingsuit flying. Firma arko jest w 39 sekundzie tego lotu i mam nadzieję, że do celu cało dolecę :]



Pozdrawiam Arkadiusz

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Wizard. » 27.03.2014, 09:56

Niestety Arko pojawiły sie inne bardzo dobre swiece.
Wlosi to obecnie bedzie Twoj najmniejszy przeciwnik :)
Xp

Kulawy_Wąż
Posty: 56
Rejestracja: 26.08.2011, 12:24

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Kulawy_Wąż » 02.04.2014, 09:15

Polecam Piro Polska, szybka wysyłka.

FB produkcja
Posty: 175
Rejestracja: 08.08.2013, 21:00

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: FB produkcja » 05.04.2014, 09:45

Kolejny raz polecam Piroshop
Wszystko bezproblemowo kontakt odbiór towaru
GG 42472359
[email protected]

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Wizard. » 06.04.2014, 11:10

Zolpidem pisze:Pojawiło się na rynku w tym roku coś ciekawego z huków? Co obecnie najlepsze z flarą, chodzi o takie typu fp3, ale z mocniejszym pierdolnięciem? Jeśli nie ma to bez flary :)
Nie ma nic mocniejszego od dum bum :)
[link]
Xp

Napi
Posty: 56
Rejestracja: 06.03.2012, 11:28

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Napi » 06.04.2014, 21:17

Zostało trochę mi czarnych dymów i czeskich ogni wrocławskich. PW

eleon
Posty: 94
Rejestracja: 03.03.2014, 16:26

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: eleon » 11.04.2014, 18:00

"jesteśmy elitą nie tłumem..."

Zott 1945
Posty: 135
Rejestracja: 27.08.2011, 23:28

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Zott 1945 » 12.04.2014, 02:50

zadna raca!!!!!!ognie raczej.....tak samo jam masz krazki dymne czarne-tabletka dymna......

ARK0
Posty: 33
Rejestracja: 02.03.2012, 10:08

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: ARK0 » 12.04.2014, 13:41

Wizard. pisze:Niestety Arko pojawiły sie inne bardzo dobre swiece.
Wlosi to obecnie bedzie Twoj najmniejszy przeciwnik :)
Jak się nie ma kredytu na 30 lat i dzieci na utrzymaniu, to można powalczyć :]

Witam

Od tego roku ogień bengalski ręczny – zwany racą – jest wykonywany na prasie hydraulicznej, za betonową osłoną. Mieszanka jest twarda jak kamień i wytrzymuje test jak na filmiku

Na filmiku widać rękę, wysoko trzymającą racę ale nie zalecam tego robić. Tak jest sprawdzana wytrzymałość termiczna tulejki. Rękę trzeba potem przesunąć. Nigdy nie zalecam trzymać racy inaczej niż za dolną część, nawet gdyby być całkowicie pewnym, że raca nigdy nie zawiedzie.

Raca w tulejce kartonowej jest bezpieczna, bo lepiej nią oberwać niż metalową a niestety racami się rzucają.

Od tego roku wejdą do produkcji rdg-2 mini (dla paintbala itp.). Budynek do produkcji smoke jest już wytypowany, [link]

wejdą także hand smoke flary itp. wyroby. Plany są i oby szczęście dopisało, bo w tej branży jest ono także ważne. Plany mogą pokrzyżować rosnące ceny na barwniki a i tak są już drogie.

We Włoszech nie do pomyślenia jest, aby była dostępna inna raca niż włoska. Do przemyślenia :]

Przypomnę, że tak wyglądał kiedyś budynek ark-o. Jak widać po podkładzie, jestem także fanem trash metalu. Nawet mam nie złe wiosło i inne sprzęcicho ale ….. brak na te inne hobby czasu :[.
Po budynkach widać, że firma to nie tylko podatki ale ciężka praca i inne korzyści dla lokalnej społeczności.

Wygram , nie wygram ......... dopóki walczysz jesteś zwyciążcą.


Miłego dnia Arkadiusz

sk1920
Posty: 151
Rejestracja: 20.05.2010, 21:37

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: sk1920 » 12.04.2014, 21:28

panie Arko ja przypominam że jest to forum kibicowskie i nikogo tu nie interesuje gdzie pan zaczynał itp.
Czytamy tez juz drugi post co to pan nie robi rdg2 czy hand smoke flary takie produkty są już na Polskim rynku http://www.youtube.com/watch?v=S9500VYj18g

Co do smoke bomb red, blue, green sznurki się urywają w 6 świecach na 10.

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Wizard. » 13.04.2014, 00:26

Sa tansze produkty ;-)
Co widac po ultrasshopie i bombashopie które poza produktami Arko wrzucaja kilka innych marek.
Rdg mini jak dobrze pójdzie w bardzo dobrej cenie pojawią sie na rynku - nie z firmy Arko. Próbki widziałem. Cenowo jak najba :-)
Ps co do wpisu o walce to mi sie nasuwa "jesli walczysz to walcz z honorem" ;-)
Xp

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Wizard. » 17.04.2014, 12:00

Chyba pomyliłes osoby.
Pokaż mi gdzie zmieszalem arko z błotem bo nie widzę.
Xp

del orno
Posty: 344
Rejestracja: 03.03.2007, 18:25

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: del orno » 17.04.2014, 18:19

Piro Polska towar i wysyłka ok, ale kontakt pozostawia wiele do życzenia.
My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę...

CfcK
Posty: 456
Rejestracja: 07.11.2010, 14:42
Lokalizacja: Krynica - Zdrój

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: CfcK » 17.04.2014, 21:01

del orno pisze:Piro Polska towar i wysyłka ok, ale kontakt pozostawia wiele do życzenia.
Dokładnie u mnie to samo :/
KRYNICA MIASTEM CRACOVII !
Obrazek

Zott 1945
Posty: 135
Rejestracja: 27.08.2011, 23:28

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Zott 1945 » 17.04.2014, 23:30

Ja pisze sms i dogaduje sie szybko-Kazdy z Nas pracuje,paczke mam za ok 2 dni i to paczke na wypasie.pozdro dla PiroPL

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Wizard. » 18.04.2014, 00:04

CfcK pisze:
del orno pisze:Piro Polska towar i wysyłka ok, ale kontakt pozostawia wiele do życzenia.
Dokładnie u mnie to samo :/
działa to w 2 strony :)
Dzwonisz mi jak jestem w pracy, jak ja dzwoniłem nie mogłes odebrac.
napisałem odpisałes na drugi dzień i znowu dzwoniłes jak nie mogłem gadac :)

Sprawy wyżej nie znam.
Po 1 szablon na sklepie szwankuje - często odpowiedzi sa wysyłane i nie widzimy sie nawzajem
po 2 często oiecujecie oddzwonic i echo
po 3 często mówie, ze paka bedzie do weekendu a ludzie bombardują mnie telefonami / sms ami
po 4 Wy preferujecie kontakt mail lub pw, zdarza sie ze odbieram maila w robocie i zpominam odpisac. Jak zadzwonicie nie olewam ;)
Xp

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Wizard. » 18.04.2014, 00:11

poza tym, wiem klient nasz pan, ale uwierzcie to co odpierdalaja niektórzy to trauma :)
*nie mówie tu o chłopakach wyżej bo jak cfck kojarze tak 2 kolegi nie.
Xp

ARK0
Posty: 33
Rejestracja: 02.03.2012, 10:08

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: ARK0 » 18.04.2014, 07:27

Wybaczcie mi ale jestem z kriw i kości. Mam zalety i wady, jestem jednym z Was. Czasami (szczególnie po chmielku) się rozgadam i piszę więcej niż powinienem :]. Ja to nie arko. Arko to firma a ja jej bardzo mocno pomagam i nie tylko tej firmie bo mam duży udział w powstaniu sąsiedzkiej firmy pirotechnicznej. Tydzień ryłem dla nich za darmo bo ich produkcja jest zbyt piękna aby ta firma nie mogła powstać. I powstała i działa. Czasami komuś nie spodoba się to, że piszę tyle ale ...... przykro mi, każdy jakiś jest a moim celem nie jest aby innych urazić.

Jutro albo pojutrze albo dziś wieczorem napiszę o zapłonniku do puszek kolor. Nie ma zapłonnika w 100 % działającego. Napiszę tylko, że FILM => sznurek trzeba ciągnąć energicznie, wzdłuż osi puszki. A jak nie odpali, to trzeba odpalić awaryjnie i o tym napiszę bardziej szczegółowo potem.

W testach ARKO jeden sznurek nie odpali na 100 ale firma pracuje nad tym aby podnieść skuteczność zapłonnika.

Miłego dnia A

del orno
Posty: 344
Rejestracja: 03.03.2007, 18:25

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: del orno » 18.04.2014, 16:22

Wizard. pisze:poza tym, wiem klient nasz pan, ale uwierzcie to co odpierdalaja niektórzy to trauma :)
*nie mówie tu o chłopakach wyżej bo jak cfck kojarze tak 2 kolegi nie.
Zamawiałem pierwszy raz u Ciebie i teraz już wiem, że zdecydowanie szybciej dogadamy się telelefonicznie niż mailowo, musisz poprawić sklep bo coś nie wysyła wiadomości, co do towaru zastrzeżeń brak.
My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę...

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Wizard. » 18.04.2014, 17:28

Bo telefon mam zawsze przy sobie.
No nic pozdrawiam klinetów i forumowiczów :) Wesołych świat i kolorowych jajek
Xp

Kulawy_Wąż
Posty: 56
Rejestracja: 26.08.2011, 12:24

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Kulawy_Wąż » 18.04.2014, 20:26

Zamawiałem dwa razy i ani raz nie dostałem maila ale jeden telefon i po problemie, wszystko wyjaśnione i paczka była za 2 dni.

Nordfront
Posty: 366
Rejestracja: 26.02.2007, 19:24
Lokalizacja: Zadupie/Zabrze/Warszawa

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Nordfront » 24.04.2014, 22:51

Próba zamowienia z ultras-europe (czyli firebis).
Zamowienie formularzem nie szło więc mail/ kom.
na maila brak odpowiedzi, wiec telefon.
- witam zamawiałem mailem 30 szt towaru x o wartosci 1500 zł. jednak nie uzyskałem odpowiedz
- nie mamy maila

- no to zamwiam teraz, prosze o przesłanie jaka kwota i kiedy wysyłka
- zaraz wysle mailem informacje

Mail:
- koszt 30 szt to 800 zł

Telefon:
- witam pania ponownie, wartosc zamowienia to 1500 zł, jak kupowałem w hurtowni to koszt towaru wynosił 900 zl, wiec jak to sie dzieje, że u Was mam ponizej ceny hurtowej ? czyto na pewno towar x ?
- tak na pewno
- prosze przesłac fakture proforme

mail
"30 szt towaru y koszy 800 zł"

Telefon
- witam zamawiałem towar x, pani mnie zapewniła ze 50 proc rabatu to na pewno za towar x tymczasem proforme mam na towar y
- oj to może sie pomyliłam
- ale to macie x czy nie ? Chyba tak, sprwdze i dam znac.

Po 2 godz mail
- witam towar x do zapłacenia 950 zł jutro wysyłka

Nauczony przeszłościa
MAIL :
prosze o proforme
Mail zwrotny
- towar y x 30

telefon :
- czy wy sobie ku*** jaja robicie ?
- prosze spokojnie, towaru x nie ma, towar y jest taki sam a szef dał panu super rabat
- czy pani widziała ktorykolwiek z towarów w akcji ?
- nie
- czyli pani nie wie, że mi chce wcisnac niepotrzebne gówno ?
... dłuższa chwila ciszy....
- prosze pana ale szef...
- ku*** mac od 2 dni negocjuje towar którego nie macie pomimo posiadania stanu magazynowego w ilosci 1 000 szt. a pani nawe nie wie co mi wciska.

podobno to norma u nich. Wrzucaja dosc fajne gadzety, jak zamawiasz wciskaja "cos podobnego, w dobrej cenie//

ARK0
Posty: 33
Rejestracja: 02.03.2012, 10:08

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: ARK0 » 27.04.2014, 21:18

Na wstępie zaznaczę, że moje wpisy i prezentowane opinie nie są opiniami fimy ARK-O gdyż nie jestem jej właścicielem/współwłaścicielem. Jestem pełnomocnikiem tej firmy tylko ds. technicznych i współpracownikiem (bez żadnej formy zatrudnienia).

Co prawda forum jest kibicowskie ale wśród tych pasjonatów mam nadzieję są też gracze paintbala. Dla firmy ark-o opracowałem granat rdg-2 mini (dla paintbala) i wyrób ten jest w fazie testów. Nie wiadomo na dziś, jakie przyjąć rozwiązania konstrukcyjne, szczególnie dotyczące zapłonu. O ile wyrób dla grup ultras może mieć odpalenie awaryjne, to nie jest ta metoda zalecena dla granatu paintbalowego (granat ptb). Samo pociąganie zawleczki (sznurka itp.) jest elementem wywołującym emocje i jeśli zapłon nie zadziała, to nie można oczekiwać, że użytkownik zadowoli się odpalaniem awaryjnym (np. od zapalniczki, zapałek itp.). Stąd doszedłem do wniosku, że mechanizm zapłonu rdg-2 mini musi być bardziej dostępny i łatwy do wymiany a jednocześnie na tyle ukryty, żeby docelowo spełnić wymagania CE. Jeśli przyjmiemy, że nie odpali 2 na 100 zapłonników, to oznacza, że na każde 50 sztuk rdg-2 mini trzeba dodać jeden zapłonnik. Jak zaznaczyłem jego wymiana jest prosta i będzie to pokazane na filmie instruktażowym. Wymiany zapłonnika dokona osoba przeszkolona np. właściciel pola do gier ptb.

Prezentowany granat jest w fazie testów i potrzeba zebrać informacje dotyczące skuteczności zapłonu i jego wrażliwości na wilgoć. Na oko zapłonniki są bardzo skuteczne ale pojawiają się i tu pewne problemy techniczne wymagające wyjaśnienia. Jedynie informacje o charakterze statystycznym będą tu wiarygodne.

Granat rdg-2 mini firmy ark-o

Obrazek

konkuruje z granatem rdg-2 chińskim,

http://www.youtube.com/watch?v=cD5j8YXY ... vZSxQuhm9g

który dymu daje 2 razy tyle ale jest to dym rozjaśniony i podejrzewam, że masa dymna chińska ma zaniżoną zawartość barwnika. Widać to po kolorze masy dymnej i samego dymu. Do tego chińskie rdg-2 jest wykonane nieestetycznie, jest znacznie większe i odpalany na draskę. Samo odpalanie zajmuje sporo więcej czasu niż porównywalnego rdg-2 mini. Masa dymna „chińczyka” jest krucha i granat spala się nie w ciągu deklarowanej minuty a np. 25 s i jest to spalanie dość gwałtowne a produkty spalania mają wysoką zdolność do zapalania suchego i palnego podłoża. Cena na rdg-2 chińskie wynosi ok. 45 zł w detalu czyli ponad 10 euro.

Mam nadzieję, że po zakończeniu prac wdrożeniowych uda się opracować granat rdg-2 spełniający potrzeby graczy ptb. Docelowo kolor korka będzie odpowiadał kolorowi dymu. Czy uda się ten granat wdrożyć …………… rozstrzygnie to rynek.

Wyrób już jest i czekam na jednego właściela pól do gier ptb. Potrzebne są testy wyrobu. Proszę o kontakt na adres fimy czyli chemistry(a)ark-o.pl. Firma ark-o nie zajmuję się dystrybcją. Potrzeba jest ta mini forma własnej sprzedaży tylko do celów technicznych.

W kolejce czeka rdg-2 white . Będzie wdrożony po rdg-2 mini KOLOR. Wymiary ma klasycznego rdg-2.

W kolejce czeka także hanheld smoke flare. Ale na razie (jako nowe wdrożenia) priorytet ma paintbal.

Miłego wieczoru Arkadiusz

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Wizard. » 27.04.2014, 21:37

Pisałem już.
Trafiłes słabej jakości granat chinski.
Deklarowany czas w 9 na 10 sztukach odpowiada 1 minucie, w wypadku rdg 3 jest to 80-90 sek.

Filmik nic nie mówi bo odpalilicie oba naraz ;)

Ja od września bede miec w lepszej cenie rdg 3 minutowe. Co do cen rdg 2 i rdg 3 lekko spadną :)
A już niedługo rdg mini (nie od ARKO - lepszej jakości) w bardzo dobrej cenie.
Xp

white88
Posty: 81
Rejestracja: 26.09.2012, 12:36

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: white88 » 28.04.2014, 10:48

gdzie dostanę porządną świece dymną, kolor zielony ?

noname1945
Posty: 12
Rejestracja: 04.02.2013, 14:12
Lokalizacja: Pomorze

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: noname1945 » 28.04.2014, 15:55

Siema ogarnia ktoś rakietnice spadochronowe po cenie ? Pw

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Wizard. » 01.05.2014, 12:58

od jutra wracaja :
- najgłosniejsze huki na rynku -> dum bum
pojawiaja sie:
- 0,5 kg swiece dymne - http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qlvdplkdnY
- granaty dymne - https://www.youtube.com/watch?feature=p ... pjgQesoVyg

Kilka nowości hukowych :)
Xp

Łódź-Andrzejów
Posty: 221
Rejestracja: 18.09.2013, 18:43

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Łódź-Andrzejów » 07.05.2014, 15:02

Macie może jakieś doświadczenie z przeterminowanymi racami morskimi ? Zostało kilka z datą grudniową i nie wiem czego się można spodziewać po odpaleniu. Poradzicie coś ?

Jurek_Killer
Posty: 196
Rejestracja: 29.07.2011, 13:35

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Jurek_Killer » 07.05.2014, 15:17

Łódź-Andrzejów pisze:Macie może jakieś doświadczenie z przeterminowanymi racami morskimi ? Zostało kilka z datą grudniową i nie wiem czego się można spodziewać po odpaleniu. Poradzicie coś ?
Ja 3 lata po terminie odpalałem i działały. Wydaje mi się, że ta data to tylko "pic na wodę" ale wiadomo, że po paru latach coś z substancją palną może być nie tak. Pewnie kwestia przechowywania w odpowiednim miejscu.
Obrazek

Zott 1945
Posty: 135
Rejestracja: 27.08.2011, 23:28

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Zott 1945 » 07.05.2014, 23:39

tak samo jest ze swiecami dymnymi,ja odpalalem z data ^ 89 i wszytsko OK wszytko zalezy jak lezakuja i czy sa w "metal"zawiniete czy w tekture....

ARK0
Posty: 33
Rejestracja: 02.03.2012, 10:08

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: ARK0 » 10.05.2014, 19:34

Witam

Dla firmy arko wdrożyłem
rdg-1 mini - KOLOR albo jak kto woli, bardziej znane z nazewnictwa wirpull smoke grenade.

Są produktem dla paintbala ale jako konstruktor muszę przewidzieć, że ktoś to weźmie do ręki i z ręki odpali. Instrukcja to rzecz święta ale uzwględniłem tę rękę aby nie było problemów (raca też jest w tulejce papierowej bo wiem, że się tym rzucają choć nie powinni).

Tulejka ma ściankę 4 mm, nie ma szans na jej rozerwanie. Dym wylatuje przez komorę pośrednią, wychwytującą iskry i gaszącą ewentualny płomień. Znowu chodzi o to, że rzuci tym ktoś w lesie a nie powinien (niżęj test na zdolność zapalającą dymu).

https://www.youtube.com/watch?v=g64KJdM ... vZSxQuhm9g

W 1 min 10 s jest test na ostukanie. Moje rdg-1 można rzucać z piętra na beton i nic się wysypie. Z chińszczyzny wylatują trociny i gips bo chińczyk tych materiałów nie żałuje. Użyte barwniki nie są alergizujące i kancerogenne. Jak dojdzie żółć to wyrób idzie do certyfikacji. Ale i na dziś jest w pełni bezpieczny (stosując się do instrukcji).

https://www.youtube.com/watch?v=g3Mz5_4oOus

Miłego dnia A

ARK0
Posty: 33
Rejestracja: 02.03.2012, 10:08

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: ARK0 » 11.05.2014, 15:35

Witam

W końcu dam sobie dopisek na końcu, że wypowiedzi moje mają charakter prywatny a nie firmowymi. W firmie arko jestem tylko konstruktorem i doradzam w kwestiach technicznych.

Dla firmy arko opracowałem i wdrożyłem świece smoke w puszce. Wkrótce super żółć. Ponoć się to podoba i sprawdza.

Doradziłem także aby podjąć próbę wejścia na rynek paintbala i asg. Te wysiłki rozstrzygnie tenże rynek. Testówki wir pull smoke (rdg-1 albo 2 w wersji mini) są. Słowo „testówka” oznaczać może także ilości, jakich nikt nie jest w stanie sprzedać. Ze względu na koszta, nie było celowe natłuczenie tych smoke w dużych ilościach bo zrobić to, jest prostym zadaniem. Na starcie chodzi głównie o zebranie informacji o charakterze techniczym i statystycznym. Przejść do znacznych ilości nie jest problemem.

Technologia na hand smoke flare także jest (film niepubliczny)

https://www.youtube.com/watch?v=ETg406yEU5w

ale nie zalecam jej wdrożenia bo to kolejne koszta a firma arko na razie jest zbyt słaba na podjęcie tego kolejnego trudu. Jeśli wir pull smoke i burst smoke się przyjmą, na pewno zostanie to hand smoke zrobione - być może o wymiarach jak raca.

Różnica pomiędzy smoke dla ptb a wersją hand polega na tym, że jest albo nie ma komory (w Chińczyku jej nie ma).

Obrazek

Komora wychwytuje iskry i ułatwia zgaszenie płomienia. W wersji hand, czynnikiem gaszącym płomień jest sam pęd gazów smoke.

Siłą drobnej firmy jest szukanie nisz na rynku i dynamika zmian. Nie sprzyja temu biurokracja. Innym razem napiszę o barwnikach użytych do smoke.

Miłego dnia Arkadiusz

Nordfront
Posty: 366
Rejestracja: 26.02.2007, 19:24
Lokalizacja: Zadupie/Zabrze/Warszawa

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Nordfront » 12.05.2014, 00:41

arko ale to nikogo nie interesuje
raz sie wstrzeliłes informacjami o orginalnych OW a teraz wchodzisz i non stop pierdlisz o swojej firmie i nowosciach
mi już sie nie chce ironicznie pisac bo albo tego nie rozumiesz, albo masz to w nosie
Pisało Ci juz przynajmniej kilka osób - rozwijaj swoja firme, rób co chcesz ale skoncz spamować.
nie wiem ile masz lat, ale po filmikach sądząc sporo, przeczytaj tytuł tematu i zniknij.
Mówisz, ze napiszesz o barwnikach ale kogo to interesje ?
Chyba tylko Ciebie.
Amen.

ARK0
Posty: 33
Rejestracja: 02.03.2012, 10:08

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: ARK0 » 16.05.2014, 20:42

Witam

Temat jest gdzie kupować piro
ale warto wiedzieć nieco więcej więcej o produktach.

Dziś dostałem rdg-1 chińskie i z zapałem je przetestowałem

Rdg-1 chińskie = > Niedbałe wykonanie, po lekkim ostukaniu glinka się wykrusza. Słychać jak coś się przewala w wyrobie. Dział dość dobrze. Produkt co najwyżej dla grup ultras bo odpalane jest to na lont. Barwnik blue pastelowy tzn. blady

Na tym zdjęciu widać kolor blue

Obrazek

Barwnik bledszy szybciej jest rozwiewany. Barwnik o bardziej intensywnej barwie dłużej utrzymuje w powietrzu kolor dymu.

https://www.youtube.com/watch?v=PE6F4PNtIiY

Dwa produkty dla różnych grup ale wyrób dla PTB/ASG jest bardziej uniwersalny. Rdg-1 chińskie nie można użyć w gierkach. Film niepubliczny, rdg-1 arko będzie miało nieco szybszy zapłon.

No i ceny, podobne. Rdg-1 chińskie ma CE co oznacza, że zupełnie nie ma co się obawiać procedur.

Pozdrawiam Arkadiusz

gib
Posty: 4
Rejestracja: 24.01.2013, 02:28

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: gib » 17.05.2014, 12:19

mam wrarzenie że pomyliłem fora. Weź sie chłopie ogarnij i przestań spamować. Jak już m,asz taką potrzebe, to pisz sobie tam: [link]

SUPPORTERS
Posty: 11
Rejestracja: 11.07.2007, 13:22
Lokalizacja: wg konfidentow szczakowianka lub szombierki :D

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: SUPPORTERS » 17.05.2014, 15:44

Było miło, ale może trzeba dosadniej ?
Arko do k**** nędzy NIKOGO nie interesują twoje wypociny.
Z ciekawosci przebiłem w google "arko rdg-2 mini" i pojawiło mi sie kilka for. na niektórych dyskutujesz sam ze sobą.
Człowieku wez W********** stad. Wchodze poczytać o sklepach a czytam jakieś chujstwa o konstrukcji swiec które nie działają !
Zrobisz dobry produkt i będzie sie sprzedawac to reklamuj ale odpusc nam wszystkie pierdołowate wpisy.
Na dobrą sprawe jedziesz tu po chinczykach a twój "król" jak go nazwałeś handluje tymi samymi rdg o których wypowiadasz sie jako szajs.

Prośba nie tyko moja, ale od 3 stron paru innych ludzi. ODPUŚĆDO k**** NĘDZY !!
Nikomu nie chce sie przebijac przez x stron tematu bo Ty masz zajawke na rozpisywanie sie.
jak co polecam psychologa, on Cie wysłucha.

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: GDZIE KUPOWAĆ PIRO

Post autor: Wizard. » 17.05.2014, 15:50

hehe nawet ja miałem pytania czy da sie chłopa zbanowac a temat wyczyscic :)
Najlepsze niebieskie swiece:
https://www.youtube.com/watch?v=WVhch2vIpgQ
niestety na rynku już nie ma, choc podejrzewam, że Arko znajdzie jakies minusy :)
Konstrukcji czeskiej wieć "chinska szmira" odpada
Xp

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DrysAG, gregorR, Jabollo, Jacku84, KSGKSW i 203 gości