Marsz Niepodległości 2013

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: LechiaCHWM, Zorientowany

ODPOWIEDZ
acabek
Posty: 152
Rejestracja: 01.09.2012, 14:29

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: acabek » 14.11.2013, 11:28

jestesmywaszastolica pisze:i 2 lata temu to my decydowaliśmy co w danym momencie robimy, tak i będziemy to robić w przyszłym.
jak coś się nie podoba to zawsze możesz wołać psiarnie.
a miałem Cię za poważną osobę ...

takie idiotyczne potyczki to sranie we własne gniazdo. oczywiście jestem ZA siłowymi rozwiązaniami względem wszelkiej maści lewactwa i psiarni ale z głową! MN to nie jest poligon doświadczalny.

Wielu debili nie wie po co tam jeździ, a ogarnięte osoby powinny to koordynować.
Nie zrozumiem za c*** jak można iść w takim pochodzie z piwem w ręku, no ku***...



croppekkk
Posty: 763
Rejestracja: 26.02.2007, 21:27

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: croppekkk » 14.11.2013, 11:30

[link]

Polecam całość a od 16:40 spinka.

PierszePierdolnięcie
Posty: 788
Rejestracja: 26.09.2010, 23:32

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: PierszePierdolnięcie » 14.11.2013, 11:30

fenris18 pisze:mam coraz bardziej mieszane uczucia po Marszu, szczególnie jak czytam niektóre komentarze
co mnie wkurwia
- po pierwsze - "rewolucjoniści" - przyjechali na Marsz obalac system - ale jak kozacko -achtungiem i kamlotem rzucanym zza pleców "normalsów" w szpaler psiarni, a jak czworonogi kierowały pyski w stronę miotacza - to już po rewolucji i nogi za pas. To nie ma nic wspólnego ani z obalaniem systemu ani z prawicową manifestację - przypominało bardziej "dni chaosu" z Hamburga czy Berlina - ale w wydaniu gimbaza - to nic nie daje, poza narażaniem uczestników manifestacji na problemy. No ale jak kto ma takie rewolucyjne zapędy - to proponuje mamę i tatę cmoknąc na pożegnanie w czoło, zabrac kanapki do tornistra, nóż z kuchni - i zaatakowac dzielnicowego - to będzie sygnał do insurekcji w gminie...
- po drugie - łączy się z pierwszym - napięte małolaty w kominach- ciekaw jestem, który na wyjeździe swojej drużyny też tak "kozaczy", dostałby od właściwych osób liścia i po akcji - ale tu, na marszu - szef ulicy. Ekipy muszą trochę ogarnąc to towarzystwo
- po trzecie- i to jest plus z minusem - wymiany uprzejmości z lewusami ze skłotów- co jest minusem - że w czasie Marszu ( można było przed lub po )- ale to mniejszy problem, najbardziej zawsze mnie irytuje, jak patrzę na brudasów,którzy są zdecydowanie lepiej przygotowani od nas. Nie wiem czy tam na dachu były psy - wątpie w to - ale były butelki z benzyną, skutecznie zasłonili okna, zabarykadowali drzwi - byli gotowi i to nie pierwszy raz - zobaczcie chociaż ten nędzny pochód z 09.11 - mieli porobione tarcze, pałki itd. - a my - jak szlacheckie pospolite ruszenie - lecimy do przodu, jakoś to będzie. Gdyby wjazd na skłot był przygotowany wcześniej ( jakiś łom czy ciężki młot) - to musieliby się na tym dachu zaminic w Batmanów - a tak znowu kilka rac rzuconych, machanie łapami - ale w sumie bez sukcesu
- każde działanie powinno miec sens - jaki sens miał syf pod ruską ambasadą - żadnego. Ani ci ruscy teraz to jakiś nasz najgrubszy problem, ani tego jak logicznie wytłumaczyc. Lepiej było przypalic kancelarię ryżego albo sejm - bo efekt propogandowy dużo lepszy
- i na koniec może głupota - ale pizganie non stop we wszystkich kierunkach achtungami - to dla niektórych chyba sens tego dnia- mnie to wkurwiało na maksa
Generalnie cały Marsz z roku na rok wydaje się byc coraz ważniejszym wydażeniem - ale, żeby trafiło to do wszystkch - musimy działac w sposób przemyślany - i nawet przemoc musi miec sens.
PS tym wszystkim, którym się wydaje, że to kibole stanowią o sile Marszu - obawiam się, że już nie - w 2010 i 2011 tak -ale teraz - ilu było uczestników, którzy przyjechali nie z przekonań ale z chęci wyjazdu z ekipą - 5000 może 7000? To i tak zostaje grubo ponad 70000
Wyszczególniłem najważniejsze wątki, ale cały post jest warty cytatu. Naprawdę niektórym to się chyba p******* priorytety. Spaleniem strażniczki, tęczy i lanosa pod squatem ani nie obalicie systemu ani nie pomożecie Ruchowi Narodowemu. Jebaniem achtungów na prawo i lewo(w ludzi?) tym bardziej. Rząd zrobił w tym roku najlepsze co mógł zrobić- czyli nic nie zrobił. A my sami daliśmy się sprowokować(tęczą ku***? lewacką meliną ulicę od marszu?). Teraz ta część społeczeństwa która była niezdecydowana czy być za czy przeciw Ruchowi Narodowemu dostała wyraźną odpowiedź- "pałować gówniarzerie w kominiarkach, bo zachowuję się jak bambusy na przedmieściach miast Europy Zachodniej" I nie będę zaskoczony gdy za rok lub dwa(bo może donek da nam jeszcze rok na "popisy") psy wjadą w marsz na pełnej kurwie przy aplauzie gawiedzi. Greccy nacjonaliści jakoś potrafili zachować względny porządek na swoich ulicach podczas gdy lewi rozpierdalali ulicę, i teraz prawica ma tam poparcie społeczne. Na Węgrzech podobnie(a mentalność jako społeczeństwo mamy niemal identyczną). A my musimy zachowywać się jak anarchiści.
Obrazek

BogHonorOjczyzna
Posty: 78
Rejestracja: 19.09.2012, 21:53

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: BogHonorOjczyzna » 14.11.2013, 11:41

"Jak podaje Eurostat, w 2008 roku przeciętny Polak dostawał miesięcznie do kieszeni 2437 zł (do 2010 roku poziom wynagrodzenia w Polsce zmienił się nieznacznie). W tym samym roku statystyczny Grek zarabiał na czysto 1355 euro, czyli około 6657 złotych."

Jak media przedstawiały sytuację w Grecji chyba wszyscy wiedzą. Rozjebane pół Aten - Ok, jest "kryzys". Rzucanie w psy koktajlami mołotowa - Ok, młodzi ludzie nie mają pracy. Dlaczego? Bo tam dymili lewacy.

Za rok nie bierzcie rac, bo media powiedzą, że byli sami bandyci. Nie krzyczcie głośno bo co przecież powiedzą zwykli mieszkańcy Warszawy? Że przeszkadzaliście im spokojnie świętować niepodległość. Najlepiej to zostańcie w domu przed TV i jarajcie się marszem Bronka.


@ croppekkk

Kilka postów wyżej wkleiłem ten sam link. ;) Od 20:30 fajna nutka... "Obława, obława na młode wilki obława!"

jebać cenzure
Posty: 189
Rejestracja: 10.05.2013, 23:27

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: jebać cenzure » 14.11.2013, 11:51

Wizard. pisze:ku*** :D wy tak na serio czy se jaja robicie ? :D
tak na serio :D :) ;) :D :P :) :D

...

ambiwertyk
Posty: 10
Rejestracja: 06.08.2013, 01:21

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: ambiwertyk » 14.11.2013, 12:05

BogHonorOjczyzna pisze:Jak media przedstawiały sytuację w Grecji chyba wszyscy wiedzą. Rozjebane pół Aten - Ok, jest "kryzys". Rzucanie w psy koktajlami mołotowa - Ok, młodzi ludzie nie mają pracy. Dlaczego? Bo tam dymili lewacy.
Za rok nie bierzcie rac, bo media powiedzą, że byli sami bandyci. Nie krzyczcie głośno bo co przecież powiedzą zwykli mieszkańcy Warszawy? Że przeszkadzaliście im spokojnie świętować niepodległość. Najlepiej to zostańcie w domu przed TV i jarajcie się marszem Bronka.
To, że Ty się wzorujesz na "lewakach" czy przybyszach z czarnego lądu, nie znaczy, że i my się na nich mamy wzorować.
Nikt też nie pisze o tym, żeby nie odpalać rac czy też głośno śpiewać i krzyczeć. Ale Ty, jak redaktorzyny w mediach, musisz oczywiście odwrócić kota ogonem.
A jak chcesz uliczną awanturą obalić aktualnie rządzących, to aż dziw bierze, że nie wybrałeś się razem ze swoimi "jołjoł-ziomami" na marsz organizowany przez pana Bronisława. Pytam się, dlaczego nie poszedłeś zablokować tamtego marszy, zaatakować rządzących których chcesz obalić w walce ulicznej? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego?

Tak na serio ;) :D

ŻMUDZIN
Posty: 44
Rejestracja: 02.10.2013, 14:29

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: ŻMUDZIN » 14.11.2013, 12:06

Zgadzam się z przedmówcami - na marszu była masa osób które ni w ząb nie kumają o co w tym wszystkim chodzi. Zachowali sie jak TYPOWI anarchiści w zachodniej jełropie a nie polscy patrioci. Ważne było nadymić -OBOJĘTNE Z KIM, napierd...ć achtungami pod nogi straszych osób czy dzieciaków. Wielcy HOOLS - 3/4 z nich metr pięc w kapeluszu i 16-17 lat. Nie maja zielonego pojęcia po co MN2013 byl organizowany , kogo mial uczcić, jaka będzie przyszłosć tego marszu i jego skutki. Gimbusy dały argument to procedowania sprawy zakazu zasłaniania twarzy , do wyolbrzymiania wszystkiego na milion sposobów. Ruch Narodowy dostał od tych gimbusów kopa w tyłek bo jak będą chcieli wejsć do Sejmu żeby zmieniac Polskę nikt poza MW,ONR i gimbusami ich nie poprze bo będą mieć łatke anarchistów a nie prawicowców. Wiem, wiem...- "a co nas to" itp, itd. Jak chcecie żyć w kraju rządzonych przez komuchów to nic lepszego nie można robić tylko bez sensu nadymić i jeszcze skłócic przez to środowiska prawicowe.

producent
Posty: 30
Rejestracja: 20.11.2010, 23:40

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: producent » 14.11.2013, 12:13

BogHonorOjczyzna pisze: Jak media przedstawiały sytuację w Grecji chyba wszyscy wiedzą. Rozjebane pół Aten - Ok, jest "kryzys". Rzucanie w psy koktajlami mołotowa - Ok, młodzi ludzie nie mają pracy. Dlaczego? Bo tam dymili lewacy.
No wszystko fajnie tylko zrozum jedno. Przecientny Kowalski nie może pojąć czemu u nas takie rzeczy dzieja sie w Święto Niepodległosci i to odstrasza kupe ludzi od RN i organizacji narodowych. Zorganizuj jakas atyrzadowa manifestacjie i tam ochlaj morde i rzucaj petardami.

@C@b
Posty: 106
Rejestracja: 04.11.2013, 12:24

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: @C@b » 14.11.2013, 12:53

Bardzo celnie: [link]

I tłumaczy dlaczego Maziarscy Krzemińscy i Michalscy zaczynają autentycznie wariować

Łódź-Andrzejów
Posty: 221
Rejestracja: 18.09.2013, 18:43

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: Łódź-Andrzejów » 14.11.2013, 12:57

Dla tych którzy nie wierzą,że to była prowokacja antify a tylko dzielnie bronili swego domu pytanie :
Co robił ogromny napis "antifa" na ścianie przy ul. Skorupki ?

Łódź-Andrzejów
Posty: 221
Rejestracja: 18.09.2013, 18:43

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: Łódź-Andrzejów » 14.11.2013, 13:06

Łódź-Andrzejów pisze:Dla tych którzy nie wierzą,że to była prowokacja antify a tylko dzielnie bronili swego domu pytanie :
Co robił ogromny napis "antifa" na ścianie przy ul. Skorupki ?
Edit:
Znalazłem w mapach. Ten napis tam od dłuższego czasu musi być

[link]

BogHonorOjczyzna
Posty: 78
Rejestracja: 19.09.2012, 21:53

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: BogHonorOjczyzna » 14.11.2013, 13:53

ambiwertyk pisze:
To, że Ty się wzorujesz na "lewakach" czy przybyszach z czarnego lądu, nie znaczy, że i my się na nich mamy wzorować.
Nikt też nie pisze o tym, żeby nie odpalać rac czy też głośno śpiewać i krzyczeć. Ale Ty, jak redaktorzyny w mediach, musisz oczywiście odwrócić kota ogonem.
A jak chcesz uliczną awanturą obalić aktualnie rządzących, to aż dziw bierze, że nie wybrałeś się razem ze swoimi "jołjoł-ziomami" na marsz organizowany przez pana Bronisława. Pytam się, dlaczego nie poszedłeś zablokować tamtego marszy, zaatakować rządzących których chcesz obalić w walce ulicznej? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego?

Tak na serio ;) :D
Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem a później możesz przychodzić tu i starać się być śmiesznym. Chodziło mi o to, że co by się na marszu nie działo to i tak na nas będzie nagonka... Nom ale niektórym to chyba trzeba pisać DRUKOWANYMI!

Po drugie nigdzie i nigdy nie pisałem o jakiejś rewolucji, czy o rozlewie krwi... mało tego nie popieram takich inicjatyw. Nadawałbyś się do wybiórczej w interpretowaniu i przekręcaniu wypowiedzi po swojemu.
Nie wiem czy byłeś na MN w 2011 czy 2012 roku ale porównując tegoroczny marsz to śmiało można rzec, że był bardzo spokojny. Nom ale zawsze znajdzie się jakiś parapet co będzie płakał, że zostało wyrwane drzewko. Tragedia, co o nas powiedzą w TV...

Skoro taki przykładny z Ciebie obywatel to idź posprzątać pod ambasadom i przypnij kwiatki na tęczy bo spalona przecież "brzydko wygląda".

Tak na serio.

daniKSC
Posty: 246
Rejestracja: 05.05.2013, 18:19

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: daniKSC » 14.11.2013, 13:54

Łódź-Andrzejów pisze:Dla tych którzy nie wierzą,że to była prowokacja antify a tylko dzielnie bronili swego domu pytanie :
Co robił ogromny napis "antifa" na ścianie przy ul. Skorupki ?
ani domu, ani swojego..
gdyby kibice w centrum zajęli jakiś pustostan i zrobili tam np miejsce spotkań czy siłownie to wiadomo co by było - grupa anty i szturm wraz z relacją na żywo na tvn24, ale te aspołeczne ścierwa mogą, to chyba tłumaczy wszystko

JL.
Posty: 32
Rejestracja: 22.06.2011, 16:02

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: JL. » 14.11.2013, 14:09

Cracovia na MN

[link]

footballFanGirl
Posty: 8
Rejestracja: 28.06.2011, 15:13

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: footballFanGirl » 14.11.2013, 14:35

Szacunek dla dziewczyny ze straży marszu , która nie bała się iść na przodzie ramię w ramię z chłopakami strażnikami , i wykonywać wszystko to samo co oni. A nawet więcej.

@C@b
Posty: 106
Rejestracja: 04.11.2013, 12:24

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: @C@b » 14.11.2013, 14:38

"takie tam" z drugiej strony barykady :)
[link]

Ósmy Pasażer
Posty: 74
Rejestracja: 28.08.2013, 13:29

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: Ósmy Pasażer » 14.11.2013, 14:47

ambiwertyk
Jeśli coś nie było bezmyślne...to znaczy że było przemyślane. Jeśli te ataki były przemyślane, to pozazdrościć skuteczności w walce. Tęcza oddać nie mogła więc spłonęła. Akcja pod ambasadą podobnie. Squot "się obronił".
W c.h.u.j.a robią nas też Ci, którzy twierdzą, że te akcje (zwłaszcza squot i ambasada) przyniosły jakiś sukces.
Odróżniasz niszczenie wszystkiego dookoła od spontanicznego ataku na pewne symbole? Chyba kiepsko. To nie sukces tylko wyrażenie pewnych nastrojów.
Ósmy Pasażer pisze:Kilkadzisiąt tysięcy osób przeszło ulicami stolicy a na forum płacz o drzewko czy o to że kilka osób sobie poharcowało. Tak jak już tu ktoś napisał wcześniej, poczytajcie sobie patrioci w kapciach co się działo na demnostracjach patriotycznych dekady temu.
Reasumując. Z Twojej wypowiedzi wynika, że patriota=awanturnik. Z awanturnika łatwo mediom zrobić wandala...i bandytę
Co wynika??Wyciąganie wniosków z tekstu pisanego też idzie Ci słabo.
W każdym większym mieście działają squoty, odbywają się koncerty itd itp etc. Na ulicy też częściej spotkasz kogoś kto ma na sobie symbolikę "lewacką" niż patriotyczną. Więc o jakiej defensywie Ty piszesz?
Teraz to już sobie jaja robisz:)
Porównaj frekwencję na 11. listopada i na 9. :)
2-3 lata temu w Warszawie czy we Wrocławiu były jakieś nieudolne próby zatrzymania Marszu. "Blokować bedziemy":) Waginburg we Wrocławiu został odwiedzony rok temu i jeszcze anarchiści narzekali na brak ochrony policji. Przychodnie na czas Marszu trzeba było zabarykadować. Zdaje się że jutro ma być marsz "dośc terroru", czyżby ktoś się czuł zagrożony?
Koncerty? Przecieź gdy "nieproszona" grupa rozrabia na gigu to odrazu "przypadkowi ludzie" dzwonią po policje,bo przeciez "ekipa" zawsze dązy do konfrontacji z naziolami:)
Lewacka symbolika na ciuchach? Chyba OiPoloii albo jakies crustowe g*wno które mało komu cos mówi. Gdy spotkałem w wakacje typa w cheguewarze to jakbym trafił w totka:)
15 lat temu byli ludzie na ulicach w koszulkach "antynazi", teraz są Starchy na Lachy.

WhiteStarPower
Posty: 17
Rejestracja: 14.09.2013, 10:33

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: WhiteStarPower » 14.11.2013, 15:16

bialalodz pisze:Niektórym to się już do końca w głowach popierdoliło i nie chodzi tutaj o tęczę czy ambasadę, tylko o szukanie za wszelką cenę zadymy, zastanówcie się co jest dla Was ważniejsze zadyma czy Ojczyzna.
W mediach poszedł przekaz, 90% ludzi łyknie to, że RN to awanturnicy, chuligani i tylko niosą ze sobą rozpierdol co roku. RN dzięki temu nigdy nie dojdzie do władzy czytaj nigdy nie będzie lepiej w tym kraju, PO, SLD, Palikot bedą do usranej smierci niszczyc ten kraj, mlodzi ludzie dalej beda spierdalac z tego kraju. Takim zachowaniem dokładacie cegiełkę, żeby w tym kraju nic się nie zmienialo.
Media mediami, zadyma zadymą ale to jest niegłupi post. Zależy co jest długofalowym celem - RN zmienić społeczeństwo i kraj, wielu kiboli też, ale duzej grupy pobawić się na legalu bo przeciez na wyjazdach by nie przeszlo rzucanie piro czy bieganie w kominach - od razu czapa, a tu wolno no to poszło.

Najbardziej z politowaniem patrzę na ślepowierców, że jak tylko PiS wygra najblizsze wybory to będzie zajebiście. Ja już abstrachuję od faktu, że oprocz patriotycznej otoczki to najbardziej gospodarczo lewicowa partia w sejmie, ale jak słysze Hoffmana czy Brudzińskiego którzy srogo potępiaja chuliganów (bywa, że mówią kiboli) z flagami Polski w TVN i narzekaja na opieszałość policji to już widać, że obecne czasowe grzeczności w strone kibicow sa szukaniem elektoratu a nie polityką na przyszłość, nie wspomne kto wprowadzał sądy 24godzinne i w jakim celu wtedy, ale wielu jest ślepych i ma krótką pamięć. Po dojściu do władzy ludziom odpierdala. POPIS to jeden syf, warto poszukać jakieś dobrej prawicowej partii a w jakis sondazach niektore sie juz o 5% ocierają (sejm) mimo, że nie mają totalnie ŻADNEJ propagandy medialnej, reklamy, billboardów.. To jest siła i szansa dla kraju.

OdzieżPatriota
Posty: 62
Rejestracja: 26.11.2009, 18:42

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: OdzieżPatriota » 14.11.2013, 15:20

I po takich zdjęciach widać kto przyjechał się pokazać a kto na Marsz. ZERO barw narodowych, połowa w dresach... Do kościoła czy na święta do rodziny też zapierdalacie w dresie? To jest Święto Narodowe a nie mecz.
JL. pisze:Cracovia na MN

[link]

zarowka
Posty: 218
Rejestracja: 03.05.2007, 19:33
Lokalizacja: 51°45'11.20''N 18°05'20.31''E

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: zarowka » 14.11.2013, 15:23

Lechita pisze:
Co do minusów-ubogi repertuar wznoszonych haseł, okrzyków, pieśni; wyczuwalna niekiedy woń marihuany-co jak co ale lewacka marihuana na prawicowym marszu jest delikatnie mówiąc niezrozumiała, jest to o wiele bardziej gorszące od spitej wiary, której to notabene na szczęście nie zauważyłem( co nie znaczy że ich nie było).
nie no ku*** :) nie sądziłem, że dowiem się na tym forum, iż marihuana jest lewacka :D wytłumacz mi Lechita jakie to konkretnie lewackie poglądy ma marihuana? :) czy jeśli lewacy piją kawę to kawa też jest lewacka?

co do tęczy. Nie podniecajcie się tak jej spaleniem.
http://www.12zawodnik.pl/galeria/marsz- ... 26#zdjecie
[link]

widzicie na tych zdjęciach jakiś tłum kiboli podpalaczy?
jeśli informacja o tym, że ta cała artystka jest właścicielką firmy z tymi sztucznymi kwiatami jest prawdziwa, to mamy już prawie gotową układankę(i tyczy się to też pewnie poprzednich podpaleń). Jeszcze bym się nie zdziwił gdyby była jakoś spokrewniona/powiązana z kimś z Peło :)

Footbal Factory
Posty: 4
Rejestracja: 08.12.2011, 13:51

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: Footbal Factory » 14.11.2013, 15:27

Ja nie rozumiem, dlaczego nie można zrobić zbiórki kibolskiej ( tak jak np rok temu na bankowym) i dołączyć do marszu jako kolumna kiboli idąc wszyscy razem. W ten sposób np wyeliminowałoby się szczurków stylizowanych na kiboli siejących popłoch...

ambiwertyk
Posty: 10
Rejestracja: 06.08.2013, 01:21

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: ambiwertyk » 14.11.2013, 15:47

BogHonorOjczyzna pisze:Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem
Napisałeś:
BogHonorOjczyzna pisze:Za rok nie bierzcie rac, bo media powiedzą, że byli sami bandyci. Nie krzyczcie głośno bo co przecież powiedzą zwykli mieszkańcy Warszawy? Że przeszkadzaliście im spokojnie świętować niepodległość. Najlepiej to zostańcie w domu przed TV i jarajcie się marszem Bronka.
Dla mnie przekaz jest jasny. Każdy komu nie podobają się nieprzychylnie komentowane akcenty, jest "lewakiem" i fanem Bronków. Ale żeby nie nabijać frekwencji na organizowanym przez nich marszy, każesz ludziom siedzieć w domu przed tv ;)
BogHonorOjczyzna pisze:a później możesz przychodzić tu i starać się być śmiesznym.
Chodzę gdzie chcę i kiedy chcę. Oczywiście na tyle na ile zdrowie, finanse, obowiązki itp itd etc mi pozwalają. A Tobie nic do tego.
BogHonorOjczyzna pisze:Chodziło mi o to, że co by się na marszu nie działo to i tak na nas będzie nagonka... Nom ale niektórym to chyba trzeba pisać DRUKOWANYMI!
Dlatego zadałem pytanie, dlaczego nie poszedłeś z "jąłjął-ziomalami" na marsz panów Bronków i tam nie robiliście awantury. Byli tam przecież ludzie odpowiedzialni za to jak wygląda sytuacja w naszym kraju. Wymiękliście?
BogHonorOjczyzna pisze:Po drugie nigdzie i nigdy nie pisałem o jakiejś rewolucji, czy o rozlewie krwi... mało tego nie popieram takich inicjatyw. Nadawałbyś się do wybiórczej w interpretowaniu i przekręcaniu wypowiedzi po swojemu.
Nie cytuję wszystkich wypowiedzi. Dla mnie Twoje wcześniejsze słowa wpisują się w "retorykę ulicy". Ty i Tobie podobni twierdzicie, że walczycie z "lewactwem", zdrajcami narodu, pedalstwem itd itp etc. Dlaczego nie poszliście na marsz panów Bronków? Wymiękliście?
BogHonorOjczyzna pisze:Nie wiem czy byłeś na MN w 2011 czy 2012 roku ale porównując tegoroczny marsz to śmiało można rzec, że był bardzo spokojny. Nom ale zawsze znajdzie się jakiś parapet co będzie płakał, że zostało wyrwane drzewko. Tragedia, co o nas powiedzą w TV...
Jeśli mówią źle jako o kibicach, to mam na to w.y.j.e.b.a.n.e. Bo powiedz, co mają powiedzieć po tym jak dojdzie do jakiegoś dymu lub znajdą przy kimś sprzęt? A może drażni Cię to, że co rozbiją jakiś grupę dilującą, mówią że to kibice takiej czy innej drużyny?
Dobrych akcji w wykonaniu kibiców nie piętnują. Jedynie je przemilczają. Ale chyba jak się angażujesz w jakiś projekt, nie robisz tego dla poklasku?
Natomiast nie ma zgody, aby takie chuligańskie zachowania aprobować w trakcie świąt państwowych, bo dyskredytują one nie kibiców, a szeroko pojętych patriotów.
Porównywanie tamtych marszów do tego chyba jest nie na miejscu. Choćby z tego względu, że okoliczności były inne (np ktoś Cię w tym roku blokował?).
Ogólnie "towarzystwo zarządzające" świetnie się bawi. Pozwolili marsz ochraniać samodzielnie, bo wiedzieli, że znajdą się osobniki, które i tak awantury takie czy inne sprowokują i media będą o czym miały gadać. Reasumując - tanim kosztem osiągnęli cel, którego nawet się może nie spodziewali (w ich mniemaniu trzeba było przepraszać wiadomo kogo).
BogHonorOjczyzna pisze:Skoro taki przykładny z Ciebie obywatel to idź posprzątać pod ambasadom i przypnij kwiatki na tęczy bo spalona przecież "brzydko wygląda".
Gdy zdarzało mi się narobić gdzieś bajzlu, to albo to sprzątałem, albo odpalałem dogadaną kwotę pokrzywdzonej stronie w ramach rekompensaty.
Ósmy Pasażer pisze:ambiwertyk
Jeśli coś nie było bezmyślne...to znaczy że było przemyślane. Jeśli te ataki były przemyślane, to pozazdrościć skuteczności w walce. Tęcza oddać nie mogła więc spłonęła. Akcja pod ambasadą podobnie. Squot "się obronił".
W c.h.u.j.a robią nas też Ci, którzy twierdzą, że te akcje (zwłaszcza squot i ambasada) przyniosły jakiś sukces.
Odróżniasz niszczenie wszystkiego dookoła od spontanicznego ataku na pewne symbole? Chyba kiepsko. To nie sukces tylko wyrażenie pewnych nastrojów.
Oczywiście, że odróżniam. I myślę że całkiem nieźle. Wyrazić nastrój można każdego dnia. W dniach takich świąt jak 11.11 należałoby zachować się poważnie. Poza tęczą, to żadna z tych akcji nie zakończyła się sukcesem. Squot jak stał tak stoi. A za budkę pokłony w kierunku wiadomym.
Ósmy Pasażer pisze:
Ósmy Pasażer pisze:Kilkadzisiąt tysięcy osób przeszło ulicami stolicy a na forum płacz o drzewko czy o to że kilka osób sobie poharcowało. Tak jak już tu ktoś napisał wcześniej, poczytajcie sobie patrioci w kapciach co się działo na demnostracjach patriotycznych dekady temu.
Reasumując. Z Twojej wypowiedzi wynika, że patriota=awanturnik. Z awanturnika łatwo mediom zrobić wandala...i bandytę
Co wynika??Wyciąganie wniosków z tekstu pisanego też idzie Ci słabo.
Napisz zatem co chciałeś wyrazić swoim tekstem. Bo 10-lecia temu (dajmy na to w PRL) takie marsze były zakazane. W okresie międzywojennym, też były trochę inne realia. Weź np pod uwagę, że w pewnym momencie doszło do rozwiązania ONR.
Ósmy Pasażer pisze:
W każdym większym mieście działają squoty, odbywają się koncerty itd itp etc. Na ulicy też częściej spotkasz kogoś kto ma na sobie symbolikę "lewacką" niż patriotyczną. Więc o jakiej defensywie Ty piszesz?
Teraz to już sobie jaja robisz:)
Myślisz, że tylko teraz? :-) :D
Ósmy Pasażer pisze:Porównaj frekwencję na 11. listopada i na 9. :)
Ok. Nie dawno w Wwa chciano odwołać HGW. Zabrakło ludzi.
Frekwencja na marszach to jedno. Ale trzeba myśleć też o tym aby frekwencja odpowiednich osób w dniu wyborów była jak najwyższa.
Ósmy Pasażer pisze:Koncerty? Przecieź gdy "nieproszona" grupa rozrabia na gigu to odrazu "przypadkowi ludzie" dzwonią po policje,bo przeciez "ekipa" zawsze dązy do konfrontacji z naziolami:)
Piszesz z punktu widzenia "zadymiarza" ;)
Nie zmienia to jednak faktu, że oni są i działają.
Ósmy Pasażer pisze:Lewacka symbolika na ciuchach? Chyba OiPoloii albo jakies crustowe g*wno które mało komu cos mówi. Gdy spotkałem w wakacje typa w cheguewarze to jakbym trafił w totka:)
15 lat temu byli ludzie na ulicach w koszulkach "antynazi", teraz są Starchy na Lachy.
Nie napisałeś jak często spotykasz ludzi w koszulkach patriotycznych ;)
A to też jak trafić w totka.
Aha, ja też pamiętam akcje z lat 90. Wtedy rzeczywiście inaczej to wszystko wyglądało ;-)

PATRIOTIC
Posty: 18
Rejestracja: 04.10.2012, 22:15
Lokalizacja: Rdm

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: PATRIOTIC » 14.11.2013, 16:09

Zamiast pierdolić tu teraz i wdrażać wszystkie możliwe tematy to może czas najwyższy ruszyć dupe i obalić ten system bo każdy teraz zaczyna najeżdżać co było na marszu że bandziory przyjechały rozpierdolili pół warszawy, że łamali drzewka, rzucali kostką brukową. Media i tak zawsze będą na nas najeżdżać a co powiedzą gdy każdy wyjdzie na ulice, gdy wszyscy sie zjednoczą, bo póki co nic innego nie robimy prócz zjazdu raz w roku do wawy na 11.11 czy różnych typów akcji na stadionach.

Lodzer'mensch
Posty: 80
Rejestracja: 22.12.2012, 20:17

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: Lodzer'mensch » 14.11.2013, 16:15

Zgoda ale do tego potrzebne jest KONKRETNE i JASNE zaplecze organizacyjne i przede wszystkim POLITYCZNE , a tego u nas brakuje. W innym wypadku psy nas otoczą, wybiorą z tlumu pare osob i zacznie sie dym gdzie nas zgnoją k**** od razu. Walka o władze na ulicy równa sie z rozlewem krwi , potrzebny jest tłum ludzi nie mniejszy niż na marszu, a ile z tych ludzi z marszu przyjdzie jesli beda wiedzieć ze moze byc gorąco? smiem twierdzić że tylko kibice.

anakin
Posty: 32
Rejestracja: 05.05.2007, 18:00

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: anakin » 14.11.2013, 16:21

Ósmy Pasażer pisze:Sporo osób chyba naoglądało się za dużo TV od dnia Marszu i nawciagało tej propagandy.
Gdy w krajch zachodniej Europy, kolorowi regularnie podpalają samochody to nasi "znawcy" w TV mówią o braku pracy i odrzuceniu społecznym. Podobnie gdy w krajach śródziemnomorskich na manifestacji ludzie rozpieprzą pół miasta to wina kryzysu.
U nas nie było bezmyślnego niszczenia tylko ataki na konkretne obiekty (lewcki skłot, symbol homo i ambasada Rosji-kraju który dla większości patriotów jest przeciwnikiem) a w TV tylko o wybrykach chuligańskich. Nie widzicie że ktoś was robi w ch*ja?
Kilkadzisiąt tysięcy osób przeszło ulicami stolicy a na forum płacz o drzewko czy o to że kilka osób sobie poharcowało. Tak jak już tu ktoś napisał wcześniej, poczytajcie sobie patrioci w kapciach co się działo na demnostracjach patriotycznych dekady temu.
Modna ostatnio na dziarch i koszulkach husaria to tez nie byli harcerze z komiksów tylko ludzie z krwi i kości którzy też lubili adrenaline.
Ruch Narodowy w mediach będzie dyskredytowany, po prostu nie jest jeszcze "oswojony" przez ludzi trzymających władzę więc nie ma co płakać.

Młodym narodowcom którzy tu próbują pouczać środowiska kibicowskie proponuje więcej luzu. NigdyWięcej też chciało pouczać i teraz lewusy są na ulicach w głebokiej d****.
Tylko, że tu nie chodzi o to, żeby szukać poklasku w Wyborczej czy TVNie. Wręcz przeciwnie - bardzo coś by tu nie grało, gdyby nagle zmienili retorykę. Jak zresztą walczyć z takimi mediami dając im tak zajebiste argumenty? Wydaje mi się, że trochę zapominacie, że to nie jest sprawa "rangi stadionowej", a państwowej. O przyszłości Polski decydują nie tylko narodowcy/kibice...
Poza tym nie jeden raz wskazujemy, że główne nurty medialne po prostu kłamią i to był dobry moment, żeby to udowodnić. No bo co? Przez cały rok pieprzą o faszystach, a nagle się okazuje, że nie mają za bardzo argumentów żeby opluć inicjatywę? I wystarczy, że wtedy 1 na 100 z Kowalskich by sobie pomyślał, że coś tu w takim razie nie gra. Praca u podstaw, Panowie.

PS.Nie jestem "młodym narodowcem próbującym pouczać środowiska kibicowskie", co by było jasne ;)

zarowka
Posty: 218
Rejestracja: 03.05.2007, 19:33
Lokalizacja: 51°45'11.20''N 18°05'20.31''E

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: zarowka » 14.11.2013, 16:31

co do powyższego odnośnie tęczy, to jednak znalazłem taki filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=8BG952zePJ0
także wycofuje się z powyższych domysłów na temat tego kto ją podpalił (nie mniej jednak artystce, byłoby to i tak na rękę, jeśli faktycznie jest właścicielką tej firmy)

@C@b
Posty: 106
Rejestracja: 04.11.2013, 12:24

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: @C@b » 14.11.2013, 16:33

Dlaczego doszło do incydentu przed ambasadą Rosji? Czy był on nie do przewidzenia i dlaczego zaskoczył zarówno organizatorów jak i siły porządkowe? Dokąd zmierza „Marsz Niepodległości“?
Na te pytania spróbują odpowiedzieć:

Marian Kowalski, „Marsz Niepodległości”, „Ruch Narodowy”, ONR
Rafał Ziemkiewicz, DoRzeczy, komitet honorowy „Marszu Niepodległości”
Tomasz Sakiewicz, „Gazeta Polska”
Jacek Karnowski, „wSieci”, wPolityce.pl

[link]
TVP Info : godz. 22:30

https://www.facebook.com/pages/Jan-Posp ... 6781556387

daniKSC
Posty: 246
Rejestracja: 05.05.2013, 18:19

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: daniKSC » 14.11.2013, 16:37

OdzieżPatriota pisze:I po takich zdjęciach widać kto przyjechał się pokazać a kto na Marsz. ZERO barw narodowych, połowa w dresach... Do kościoła czy na święta do rodziny też zapierdalacie w dresie? To jest Święto Narodowe a nie mecz.
JL. pisze:Cracovia na MN

[link]
w czym może mielismy jechać? w garniturach? czy może ból d*** bo ludzie nie chodzili w twoich ciuszkach które pociskasz małolatom?

co jeden to lepszy tutaj

diablos
Posty: 57
Rejestracja: 13.02.2010, 10:35

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: diablos » 14.11.2013, 16:46

Invisible17 pisze:Przeczytałem kilka ostatnich stron i wniosek jak dla mnie nasuwa się jeden - brakuje dobrej organizacji. W sumie wszyscy chcą tego samego, ale chcą do tego dojść innymi metodami, wewnątrz nas nie ma porozumienia co do sposobu postępowania. Dopóki nie będzie wśród nas zgody i realizacji ustalonego planu, dopóty wszystko będzie kuleć. Obiektywnie i na zimno atak na skłot to była - mówiąc dobrze znanym nam żargonem - pokazówka.
Konkretni reprezentanci kibicow powinni wziac udzial w spotkaniu z wladzami Ruchu Narodowego przed kolejnym marszem i ustalic reguly oraz odpowiedzialnosci po obu stronach. Chcac nie chcac trzeba opracowac wspolna droge.
~Fortune favors the brave~

Igloopol1978
Posty: 133
Rejestracja: 18.10.2011, 15:46

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: Igloopol1978 » 14.11.2013, 16:52

Kod: Zaznacz cały

W mediach poszedł przekaz, 90% ludzi łyknie to, że RN to awanturnicy, chuligani i tylko niosą ze sobą rozpierdol co roku. RN dzięki temu nigdy nie dojdzie do władzy czytaj nigdy nie będzie lepiej w tym kraju, PO, SLD, Palikot bedą do usranej smierci niszczyc ten kraj, mlodzi ludzie dalej beda spierdalac z tego kraju. Takim zachowaniem dokładacie cegiełkę, żeby w tym kraju nic się nie zmienialo.
Naprawdę wierzysz że Ruch Narodowy dojdzie do władzy w wyniku wyborów ?

A ci wszyscy co piszą o tym że akcja na squat jest błędem bo była nieudana.Gdyby była udana to dopiero płakalibyście nad ciężkimi ranami a może i śmiercią lewaków xd

Praktycznie cały Marsz przeszedł spokojnie.Ludzie którzy nie chcieli dymić w zdecydowanej większości mieli spokój oprócz samego końca kiedy psy odpierdalały.Część tych ludzi pewnie nawet nie wiedziała co się działo,więc może skończmy pierdolić.W tamtym roku czy dwa lata temu postronne osoby miały o wiele gorzej a jakoś frekwencja ciągle rośnie.
Jedyne co było wkurwiające to rzucanie tych achtungów gdzie popadnie z tym faktycznie można by się ogarnąć

Solonez
Posty: 135
Rejestracja: 29.04.2012, 19:58

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: Solonez » 14.11.2013, 17:16


diablos
Posty: 57
Rejestracja: 13.02.2010, 10:35

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: diablos » 14.11.2013, 17:17

Igloopol1978 pisze:

Kod: Zaznacz cały

Naprawdę wierzysz że Ruch Narodowy dojdzie do władzy w wyniku wyborów ?[/quote]
Najwazniejsze,aby dostali sie do sejmu,zadna partia nie bedzie ani teraz ani wkrotce rzadzic samodzielnie,wiec kazdy procent miejsc w sejmie stawia RN w pozycji dyktujacego warunki w ramach koalicji i mogacego realnie wplywac na interesujace nas zmiany w tym kraju. A ze jest to mozliwe pokazala historia i LPR.
Nie licz na zadna inna partie bo nawet PiS czy inne prawicowe ugrupowania opowiadaja sie za zaostrzeniem przepisow dotyczaca zgromadzen z zakazem zakrywania twarzy wlacznie.
~Fortune favors the brave~

ambiwertyk
Posty: 10
Rejestracja: 06.08.2013, 01:21

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: ambiwertyk » 14.11.2013, 17:38

Igloopol1978 pisze:Naprawdę wierzysz że Ruch Narodowy dojdzie do władzy w wyniku wyborów ?
Pozwól, że się włączę :-)
Tak, wierzę że patrioci mogą kiedyś dojść do władzy w wyniku wyborów.
A teraz pytanie do Ciebie.
Czy wierzysz, że w wyniku ulicznych rozrób jesteś(cie) w stanie przejąć władzę? (zwłaszcza, że nawet nie byli atakowani, aktualnie rządzący) :D
Serio pytam czy w to wierzysz :-)
Igloopol1978 pisze:A ci wszyscy co piszą o tym że akcja na squat jest błędem bo była nieudana.Gdyby była udana to dopiero płakalibyście nad ciężkimi ranami a może i śmiercią lewaków xd
Zdajesz sobie sprawę co by było, gdyby któremuś z tych "lewaków" coś się stało?
Ile masz lat? Jakie masz wykształcenie? Jakie są Twoje korzenie rodzinne? Kto Cię sponsoruje?
To ważne pytania, bo chciałbym wiedzieć z kim mam do czynienia.
Już o to pisaliśmy. Squoty stoją w większości większych miast. Czemu nie zbierzesz "jołjoł-ziomków" i nie pojedziecie powalczyć z "lewakami? Wymiękacie?
Igloopol1978 pisze:Praktycznie cały Marsz przeszedł spokojnie.Ludzie którzy nie chcieli dymić w zdecydowanej większości mieli spokój oprócz samego końca kiedy psy odpierdalały.Część tych ludzi pewnie nawet nie wiedziała co się działo,więc może skończmy pierdolić.
Gdyby nie było tych śmiesznych, generalnie nic nie wnoszących incydentów, nie było by podstaw do interwencji. Marsz przeszedł by spokojnie do końca. Media nie miałyby pożywki. Dyskusja dotycząca patriotów w przestrzeni publicznej toczyłaby się na "innym pułapie".
Ostatnio zmieniony 14.11.2013, 17:39 przez ambiwertyk, łącznie zmieniany 1 raz.

@C@b
Posty: 106
Rejestracja: 04.11.2013, 12:24

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: @C@b » 14.11.2013, 17:39

diablos pisze:
Igloopol1978 pisze:

Kod: Zaznacz cały

Naprawdę wierzysz że Ruch Narodowy dojdzie do władzy w wyniku wyborów ?[/quote]
Najwazniejsze,aby dostali sie do sejmu,zadna partia nie bedzie ani teraz ani wkrotce rzadzic samodzielnie,wiec kazdy procent miejsc w sejmie stawia RN w pozycji dyktujacego warunki w ramach koalicji i mogacego realnie wplywac na interesujace nas zmiany w tym kraju. A ze jest to mozliwe pokazala historia i LPR.
[b]Nie licz na zadna inna partie bo nawet PiS czy inne prawicowe ugrupowania opowiadaja sie za zaostrzeniem przepisow dotyczaca zgromadzen z zakazem zakrywania twarzy wlacznie.[/b][/quote] Wy też czasem pomyślcie. Reżimowe media od 3 dni incydenty na MN przedstawiają jako potężną rozróbę itp. i pytają polityków o kary itd. I teraz pomyślcie co by te główne media zrobiły z politykiem, który opowiedziałby się za złagodzeniem kar dla tych "chuliganów" demolujących Warszawę ? On i jego partia była by przedstawiona jako sprzyjająca chuligaństwu i rozróbom co taki Kowalski oglądając TV łyknie i się wystraszy i będzie wolał już zagłosować na to nędzne PO, które potrafi poradzić sobie z "hołotą" i po raz kolejny zaostrzy prawo. 

Na pytanie od dziennikarza o zaostrzenie prawa dla bandytów 99% polityków odpowie że tak bo nie chcą zrazić do siebie wyborców.Każda polityk myślący o objęciu władzy na takie pytanie odpowie, że "tak", bo społeczeństwo tego chce. 

Wolne głosy Artur Zawisza i Przemysław Czyżewski
http://www.youtube.com/watch?v=tUEHq6plK3E

ambiwertyk
Posty: 10
Rejestracja: 06.08.2013, 01:21

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: ambiwertyk » 14.11.2013, 17:46

Pomyślcie o tym, że jeszcze nie tak dawno, PiS był przeciwko temu aby ustawowo zakazywać zakrywania twarzy. Nie udało się zwalić winy za incydenty na MN na PiS, więc na szybko jest informacja o nowelizacji prawa dotyczącego zgromadzeń. Myślę PiS ma za dużo % do stracenia, żeby się od wydarzeń na MN nie odciąć. Zobaczymy wkrótce jak będzie.

fortunaBTM
Posty: 51
Rejestracja: 20.11.2009, 22:51

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: fortunaBTM » 14.11.2013, 17:55

Na Agrykoli wspominano to o czym mówi się już od dawna.
Mianowicie prawdopodobny start RN w wyborach do europarlamentu.
Można sobie gdybać co by było ale fakt jest faktem szopka która odstawiliście znowu nie pomoże.

OdzieżPatriota
Posty: 62
Rejestracja: 26.11.2009, 18:42

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: OdzieżPatriota » 14.11.2013, 17:58

daniKSC pisze:
OdzieżPatriota pisze:I po takich zdjęciach widać kto przyjechał się pokazać a kto na Marsz. ZERO barw narodowych, połowa w dresach... Do kościoła czy na święta do rodziny też zapierdalacie w dresie? To jest Święto Narodowe a nie mecz.
JL. pisze:Cracovia na MN

[link]
w czym może mielismy jechać? w garniturach? czy może ból d*** bo ludzie nie chodzili w twoich ciuszkach które pociskasz małolatom?

co jeden to lepszy tutaj
W jakich ciuszkach? ;) W tych czapkach wydanych 4 lata temu? Czy w reedycji na wyraźną prośbę użytkowników która i tak nie doszła do skutku z powodu osoby która miała te czapki szyć. Odpowiedz mi na pytanie czy do rodziny na święta też chodzisz w dresach? Ja osobiście wstydziłbym się przyjść na Marsz w dresach no chyba że macie po 13 lat czego po zdjęciach stwierdzić nie można. Trzeba było jeszcze założyć kurtki antywisła i wtedy pykać fotki i lansować się jaką to ekipą nie byliście na marszu. Nie tyczy się to tylko Cracovii, na co te barwy klubowe? To jest Marsz Niepodległości a nie zjazd kibiców z całej Polski i pokaz ekip.

loloza123
Posty: 68
Rejestracja: 02.09.2010, 17:12

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: loloza123 » 14.11.2013, 18:00

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Stowarzyszenia Marsz Niepodległości jego przedstawiciele ocenili pracę Straży Marszu 11 listopada tego roku, potępili burdy i pijackie ekscesy jakie się wokół niego działy oraz zapowiedzieli organizację przyszłorocznej manifestacji w zmienionej formule.

Opisując sytuacje jakie miały miejsce podczas trwania pochodu zadeklarowano, że Straż Marszu spełniła swoje zadanie zabezpieczenia porządku i utrzymania bezpieczeństwa kolumny marszowej. Odczytano oświadczenie, w którym mowa jest m.in. o „heroiczna postawie oraz poświęceniu członków Straży, które umożliwiły przejście manifestacji pomimo trudności oraz incydentów na trasie". Odnosząc się do kwestii spalonej tęczy na pl. Zbawiciela oraz wydarzeń wokół lewicowego squatu przedstawiciele Stowarzyszenia podkreślali, że „obowiązkiem Straży nie było zabezpieczanie całego miasta, a zwłaszcza obiektów oddalonych od trasy Marszu. Od tego jest policja i to do niej należy kierować w tej sprawie roszczenia."

Oceniając pracę policji podkreślono, że było z jej strony mniej niewłaściwych zachowań niż w latach ubiegłych, wytknięto jednak również błędy. Podając przykłady akcji na ul. Belwederskiej oraz pl. Na Rozdrożu już po zakończeniu Marszu podkreślano brutalność działań wobec zupełnie przypadkowych, spokojnych osób. Decyzję o rozwiązaniu marszu przy jego końcu przedstawiciele Stowarzyszenia uznali za „wyjątkowo fatalną, szkodliwą i niebezpieczną z punktu widzenia ochrony kilkudziesięciotysięcznego tłumu, który nawet nie miał możliwości rozejścia się". Organizatorzy Marszu uważają, że była ona bezprawna i zamierzają zaskarżyć w Sądzie Administracyjnym.

W odczytany oświadczeniu znalazło się również odniesienie do sprawców ekscesów, do których doszło wokół Marszu Niepodległości: „Potępiamy burdy, wszystkie przejawy braku podporządkowania się Straży Marszu Niepodległości oraz bandyckie ataki na uczestników Marszu (w tym członków Straży) i osoby postronne, wywoływanie niepokojów i narażanie na niebezpieczeństwo uczestników manifestacji ze strony grupek bezmyślnych osób kręcących się wokół Marszu." Wyrażono ubolewanie z powodu wydarzenia pod ambasadą rosyjską, deklarując jednocześnie, że „w stosunkach polsko-rosyjskich jest wiele istotniejszych problemów niż spalona budka strażnicza".
Zadeklarowano również, że „w związku z incydentami i kontrowersjami wokół MN 2013, które nie służą promowaniu idei narodowej oraz wykorzystywaniu ich do niesprawiedliwych ataków, rozpoczęliśmy pracę nad zorganizowaniem Marszu Niepodległości 2014 w zmienionej formule". Nad zmienioną formułą Marszu w roku 2014 Stowarzyszenie będzie pracować przez najbliższe miesiące. Celem tych zabiegów ma być „skuteczne wyeliminowanie z jego obrębu grupek skandalicznie zachowujących się osób przeciwstawiających się polecaniom organizatora i narażających bezpieczeństwo uczestników, zminimalizowanie ryzyka związanego z działalnością służb państwowych wobec MN oraz wyjście naprzeciw zwiększającej się co roku frekwencji na Marszu".

tMK.
Posty: 346
Rejestracja: 30.11.2012, 23:09

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: tMK. » 14.11.2013, 18:02

Po warszawskim Marszu Niepodległości i demonstracjach narodowców w innych miastach użytkownicy Facebooka masowo zgłaszali administratorom strony prawicowych organizacji zaangażowanych w demonstrację. Powód? Propagowanie nienawiści, dyskryminacja ze względu na pochodzenie i orientację seksualną. Są już pierwsze efekty.
Jeszcze we wtorek administratorzy Facebooka usunęli stronę "Płoń tęczo, płoń". Tam narodowcy i kibole cieszyli się ze spalenia instalacji Julity Wójcik "Tęcza" na warszawskim pl. Zbawiciela. Tęcza jest też międzynarodowym symbolem mniejszości LGBTQ.

W środę z Facebooka znikła strona "Narodowe Odrodzenie Polski - NOP" - jednego z organizatorów demonstracji we Wrocławiu. Osoby, które zgłosiły stronę administratorom, otrzymały informację o usunięciu profilu NOP.

Zachęceni tym internauci założyli profil "Wielkie sprzątanie FB. Stop mowie nienawiści, faszyzmowi i agresji", który do środowego popołudnie polubiło 1,9 tys. osób. Tam instruują się, jak zgłaszać strony administratorom, wyszukują profile propagujące nienawiść i faszyzm. W opisie strony czytamy: "Co każdy z nas może realnie zrobić, by wpłynąć na zahamowanie tego zjawiska w Polsce? Przynajmniej razem możemy zahamować to zjawisko na FB".

Autorzy profilu "Wielkie sprzątanie..." piszą o sobie: - "Nawoływanie do przemocy, agresja także słowna oraz skrajna nietolerancja - winny rodzić naszą reakcję. Łączy nas TYLKO, a zarazem AŻ, ten jeden cel. Działamy dyskretnie i spokojnie. Konsekwentnie. Prosimy o merytoryczne i poważne propozycje, sugestie i pytania. Bądźmy silni jednością i mądrzy wspólnym, a zdrowym rozsądkiem".
TVN - NIE OGLĄDAM!
GW - NIE CZYTAM!
PO - NIE GŁOSUJĘ!

mariuszstalowa
Posty: 137
Rejestracja: 30.03.2010, 16:08

Re: Marsz Niepodległości 2013

Post autor: mariuszstalowa » 14.11.2013, 18:17

od 30 min. Wojciech Cejrowski - dobitnie przedstawiona prawda bez zadnego ale...

http://www.youtube.com/watch?v=L0Dr0rWwm78

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: aMlodyKocur, C4Ultra, Ciro di Marzio, KSGKSW, Mikado, Mouz, MSWiA, Orion, qbasek, s80, wawa27 i 239 gości